301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 09:12 Bu haber 918 kez okundu
 
SİNCAN BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU VAN ÇATAK’TA
Sincan Belediyesi ile Van Çatak Belediyesi, kardeşlik bağlarını tiyatro gösterileri ile güçlendirmeye devam ediyor. Sincan Belediyesi Şehir Tiyatro ekibi, oyunlarını bu kez Çataklılar için sahneledi.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
SİNCAN BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU VAN ÇATAK’TA

Sincan Belediyesi ile Van Çatak Belediyesi, kardeşlik bağlarını tiyatro gösterileri ile güçlendirmeye devam ediyor. Sincan Belediyesi Şehir Tiyatro ekibi, oyunlarını bu kez Çataklılar için sahneledi. 7’den 70’e herkesin ilgi gösterdiği oyunlar, izleyicilerden tam not aldı.

Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ünü, ilçe sınırlarını aştı. Sincanlıların büyük beğeni ile izlediği oyunlar, bu defa Vanlı sanatseverler için sahnelendi. Geçtiğimiz günlerde Çatak Belediyesi Konferans Salonu’nda sahne alan Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi Çataklılardan büyük alkış aldı.

KAYMAKAM’DAN SİNCAN BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR 

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül ile ilçe yöneticilerinin de izlediği oyunlar, hem güldürdü, hem düşündürdü.  Kaymakam Akgül, tiyatro gösterisi sonrası Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a ve Şehir Tiyatrosu ekibine teşekkür etti.

“EĞİTİMİN, SANATIN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Sanatın toplum için büyük önem taşıdığını belirten Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Türkiye’nin daha güçlü bir ülke olması için eğitimin, kültürün ve sanatın önemi çok büyük. Çocuklarımızı kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendirmeliyiz. Zihinsel dünyalarını geliştirmeliyiz. Sincan Belediyesi olarak vatandaşlarımızı, yapmış olduğumuz kültür merkezleriyle, düzenlediğimiz gezilerle ve etkinliklerle sanatla buluşturuyoruz. Amacımız daha geniş kitlelere sanatı ulaştırmak. Bu sebeple daha önce de dayanışma içinde olduğumuz Çatak ilçesinde, tiyatro ekibimiz oyunlarını Çataklı sanatseverlerin ve çocukların beğenisine sundu. Eğer biz Sincan’dan kilometrelerce uzaktaki bir çocuğun yüzünü güldürebildiysek, hayallerine yeni bir ışık açabildiysek ne mutlu bizlere…” diye konuştu. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-VAN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: SİNCAN, BELEDİYESİ, ŞEHİR, TİYATROSU, VAN, ÇATAK’TA,
Yorumlar
Haber Yazılımı