Haber Detayı
17 Ağustos 2015 - Pazartesi 10:12 Bu haber 948 kez okundu
 
SİNCAN’DA HAFRİYAT ATIKLARINA SON
Sincan Belediyesi, ilçede çevre kirliliğini önlemek için çalışmalarını sürdürüyor
Ankara Haberi
SİNCAN’DA HAFRİYAT ATIKLARINA SON

Sincan Belediyesi, ilçede çevre kirliliğini önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe sınırları içindeki inşaat ve hafriyat atıklarını toplayan Sincan Belediyesi Çevre Denetim Ekibi ilçeyi gezerek denetimlerine devam ediyor. “Temiz Bir Sincan için” el ele verilmesi gerektiğini belirten Sincan Belediyesi, 444 4 762 numaralı telefona yapılan ihbar ve isteklere de en kısa sürede dönüş yapıyor.
Sincan Belediyesi Çevre Denetim Ekibi iş başında… Temiz Bir Sincan için çalışmalarını sürdüren Sincan Belediyesi, vatandaşla el ele Sincan’ı daha yaşanabilir bir kent yapmak için çalışmaya devam ediyor. İlçe sınırlarındaki rutin temizlik işlemlerinin yanı sıra çevrede görüntü kirliliğine yol açan hafriyat ve tadilat atıklarını da toplayan Sincan Belediyesi, vatandaşı da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor. 444 4 762 numaralı telefona gelen ihbar ve isteklerin en kısa sürede neticelendirildiğini belirten Sincan Belediyesi, hafriyat ve tadilat atıklarının sokağa atılmamasını uyarısında bulunuyor.
ZABITA DA İŞ BAŞINDA
Sincan sınırlarında inşaat-tadilat artığı ve hafriyat atıklarını gelişi güzel çevreye dökerek çevre kirliliği oluşturduğu tespit edilen kişilere ve firma sahiplerine Sincan Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafınca da Kabahatler Kanunu ve Çevre Kanunu çerçevesinde gerekli cezalar uygulanıyor. Vatandaşlardan ve firmalardan bu konuda hassasiyet beklediklerini belirten Zabıta Ekipleri; “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza bu konuya gösterdikleri hassasiyet ve bizlere bildirdikleri şikayetlerden dolayı teşekkür ederiz. Vatandaşlarımız Zabıta Müdürlüğümüze 444 4 762 numaralı telefonundan ulaşabilir ve hafriyatlarını aldırabilir.” dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/SİNCAN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: SİNCAN’DA, HAFRİYAT, ATIKLARINA, SON,
Yorumlar
Haber Yazılımı