Haber Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 10:03 Bu haber 1974 kez okundu
 
TIBBİ SEKRETERLER,DOKTORLA DEĞİL DEVLET İLE SÖZLEŞME İMZALAMAK İSTİYOR!
Tıbbi sekreter 4 yıl lisede 2 yılda sağlık meslek yüksek okulunda olmak üzere toplamda 6 yıl alanında eğitim almakta ve Aile Sağlık Merkezlerinde hasta kayıt, kayıtlı nüfusun takip kayıt işlemleri ve EBYS yazışmalar gibi işlemleri tıbbi sekreterler yapmaktadır
Kamudan Haberler Haberi
TIBBİ SEKRETERLER,DOKTORLA DEĞİL DEVLET İLE SÖZLEŞME İMZALAMAK İSTİYOR!

Tıbbi sekreter 4 yıl lisede 2 yılda sağlık meslek yüksek okulunda olmak üzere toplamda 6 yıl alanında eğitim almakta ve Aile Sağlık  Merkezlerinde hasta kayıt, kayıtlı nüfusun takip kayıt işlemleri ve EBYS yazışmalar gibi işlemleri tıbbi sekreterler yapmaktadır

 

 

Aile hekimlikleri iş yükünden rahatsız kayıtlar olsun, yazışmalar olsun.  Ve hasta kabul işlemleri Tıbbi sekreterler tarafından yapılmaktadır.

 

Bu kadar iş yüküne ce sorumluluk almasına rağmen Aile sağlığı merkezlerinde görev alan tıbbi sekreterlerin maaşı ancak 1400-1900 arasındadır.

 

 

Aile Sağlık Merkezlerinde görev yapan   doktorlar  11-13 Bin Arası Maaş, gene Aile Sağlık  Merkezlerinde görev yapan Hemşire-ebeler ise 3-4 bin TL mmaş almakta iken,  Aile hekimliğinde çalışan tıbbi sekreterlerin maaşı ise 1400-1900 TL  arasındadır.

 

Aile Sağlık Merkezi Sorumlusu Doktorların SSM giderleri Devlet tarafından  ayrı hesaplarına yatırılmaktadır. ASM’nin personel giderleri olan doktor başına aylık gider hesabına 4800 yatmaktadır.5 birimlik bir ASM’de  24.000 TL aylık gider yatmaktadır. Diyen Tıbbi sekreterler Bir ASM’nin aylık gideri 13.000 geçmiyor. Yıllara göre değişiyor. Doktorların tıbbi sekreterlere hak ettiği maaşını verilmesini istiyoruz. Bizler doktorla sözleşme istemiyoruz. Devletle sözleşme istiyoruz. Aile hekimliğinde tıbbi sekreterler olarak düzenleme güvence ve maaş istiyoruz”Talebinde bulunuyorlar.

 

 

ARTUKLU AHBER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: TIBBİ, SEKRETERLER,DOKTORLA, DEĞİL, DEVLET, İLE, SÖZLEŞME, İMZALAMAK, İSTİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı