Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 08:35 Bu haber 381 kez okundu
 
Tanyel Yılmaz Yunan Basketbol Takımı olan ARIS BC Başkan Yardımcısı oldu
Yunanistan’ın köklü basketbol kulüplerinden ARIS bir ilke imza atarak ilk defa bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını Başkan Yardımcısı olarak yönetim kuruluna seçti. Tanyel Yılmaz ARIS Basketbol Kulübünde iş geliştirme, sponsorluk alanlarını da kapsayan İş İletişiminden sorumlu başkan yardımcısı görevini üstlendi.
Gündem Haberi
Tanyel Yılmaz Yunan Basketbol Takımı olan ARIS BC Başkan Yardımcısı oldu

İlk defa bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Yunanistan’da bir spor kulübüne Başkan Yardımcısı olarak Yönetime girdi. ARIS BC, Yunanistan’ın en köklü ve sevilen basketbol kulüplerinden birisi olarak Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele ediyor. ARIS BC Başkan Yardımcısı seçilen Tanyel Yılmaz, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla projeleri yaşama geçireceklerini ve hem Yunanistan hem de Türkiye için çalışacaklarını söyledi.

 

Yunanistan’ın köklü basketbol kulüplerinden ARIS bir ilke imza atarak ilk defa bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını Başkan Yardımcısı olarak yönetim kuruluna seçti. Tanyel Yılmaz ARIS Basketbol Kulübünde iş geliştirme, sponsorluk alanlarını da kapsayan İş İletişiminden sorumlu başkan yardımcısı görevini üstlendi. Tanyel Yılmaz ayrıca ARIS BC’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliği görevini de üstlendi.

 

ARIS BC Başkanı Nikolaos Laskaris, uzun süren görüşmeler ve çalışmaların neticesinde Tanyel Yılmaz ile anlaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, kendisini yönetim kurulu üyesi olarak aralarında görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi. Sporun ülkeler ve insanlar arasında rekabeti bir araç olarak kullanarak ilişkileri geliştirmek amacıyla kullanılabilecek en etkili araç olduğunu belirten Laskaris, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkileri geliştirmenin her iki ülke insanlarının yararına olduğunu ve buna odaklanacaklarını söyledi.

 

Bir süredir sürdürülen görüşmelerin neticesinde ARIS Spor kulübüyle birlikte bir ilke imza atmaktan dolayı gurur duyduğunu dile getiren Tanyel Yılmaz, Türkiye’deki çalışmalarının yanı sıra böylesi onur verici bir sorumluluğu üstlenmenin kendisi için çok değerli olduğunu dile getirdi. Yaptıkları tüm görüşmelerde Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkileri her alanda geliştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Yılmaz; “İki ülkenin insanları da birbirine o kadar benziyor ki Yunanistan’da kendimi hiç yabancı hmedim; Laskaris ailesi mübadelede Selanik’e yerleştirilmişler. Onlar için de Türkiye farklı değil, aileleri İstanbul, İzmir ve Ayvalık’tan gelmişler. Burada ülkelerimiz için hayırlı bir sürece imza attık; umarım işbirliğimiz hem sportif başarıyı getirecek hem de ülkelerimize karşılıklı yararlı platformlar yaratacak.” diye konuştu.

 

ARIS BC ve Tanyel Yılmaz bu hafta sonuna doğru Selanik’te karşılıklı imza atarak işbirliği sürecini başlatacaklar.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Tanyel, Yılmaz, Yunan, Basketbol, Takımı, olan, ARIS, BC, Başkan, Yardımcısı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı