Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:19 Bu haber 674 kez okundu
 
TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ KPSS 60 PUAN İLE 500 PERSONEL ALIYOR
Tarım Kredi Kooperatifi KPSS 60 Puan ile 500 Personel alımı için başvurular başladı.
Kamudan Haberler Haberi
TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ KPSS 60 PUAN İLE 500 PERSONEL ALIYOR


Tarım Kredi Kooperatifi KPSS 60 Puan ile 500 Personel alımı için başvurular başladı.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alımını yapacağı 500 kişilik kadro ile, 286 Kooperatif Görevlisi, 204 Ziraat Mühendisi ve Merkez Birliği Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı olmak üzere toplamda 500 kişi alınacağı ilanen duyuruldu.

KPSS EN AZ 60 PUAN ALMIŞ OLMAK GEREKLİ!

Tarım Kredi Kooperatifleri ihtiyaç duyduğu  kadrolar için alımını yapacağı adaylardan 2016 yılına ait olan ve ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekiyor.Alımlar sadece Önlisans ve Lisans mezunları için geçerli olup, Lisans Mezunları KPSSP3 puan türünden ve Önlisans mezunları ise KPSSP93 puan türünden puan almış olmaları gerektiği açıklandı.

Kurumun alım yapacağı  Ziraat Mühendisleri adaylardan,  Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebilecekleri açıklandı.

 

KİMLER BAŞVURABİLECEK?


Tarım Kredi Kooperatifleri personel alımına başvuracaklarda aranan şartlar ise;Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak ,Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek gibi şartlara uyan adaylar başvuru yapabilecek. 

 

İş başvurularının  10 Mayıs 2017 ve 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılabileceği açıklandı.İş Başvuruları şahsen adayların bulunduğu yerlerde  belirlenen adreslere yapılabileceği açıklandı.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: TARIM, KREDİ, KOOPERATİFLERİ, KPSS, 60, PUAN, İLE, 500, PERSONEL, ALIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı