Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 08:27 Bu haber 658 kez okundu
 
TEKİRDAĞ'DA ÜLKEMİZİ YASA BOĞAN KAZA:24 ÖLÜ
Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treni saat 17.20 sıralarında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde aşırı yağış sebebiyle menfez altı toprak kayması sonucu raydan çıktı, 5 vagon devrildi. Kaza sonucu yapılan açıklamalara 24 kişi öldü, yüzlerce kişi ise yaralandı.
- Haberi
TEKİRDAĞ'DA ÜLKEMİZİ YASA BOĞAN KAZA:24 ÖLÜ

Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treni  saat 17.20 sıralarında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde aşırı yağış sebebiyle menfez altı toprak kayması sonucu  raydan çıktı, 5 vagon devrildi. Kaza sonucu yapılan açıklamalara  24 kişi öldü,yüzlerce  kişi ise yaralandı. 

 

Kaza sonrası Ulaştırma Bakanlığından  yazılı basın açıklaması yapılarak;

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop kaza yerinde incelemelerini sürdürmektedirler.

 

Kaza sahasında çalışmalar ve işlemler deva etmekte olup, devrilen vagonların kaldırılması için bir adet 125 ton kapasiteli kurtarma vinci dahil olmak üzere çok sayıda kurtarma / yardım araç gereçleri kaza yerine ulaştırılmıştır.

 

Yaralı yakınları Sağlık Bakanlığı’na bağlı Bilgi İletişim Merkezi (SABİM)’in 184 no’lu telefonunu arayarak yaralılar hakkında bilgi alabilirler.''Denildi

 

 Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da, kaza ile ilgili yaptığı açıklamada :''Kazanın ardından hastanelere 318 yaralının başvurduğunu belirterek, "Bu müracaatlardan 194 tanesi ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. 124 hastamız şu anda müşahede ve tedavi altında.''olduğunu açıkladı.

 

Kaza ile ilgili olarak Başbakanlık yayın yasağı getirmiş ancak daha sonra bu yasağı kaldırmıştı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-TEKİRDAĞ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: TEKİRDAĞ'DA, ÜLKEMİZİ, YASA, BOĞAN, KAZA:24, ÖLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı