Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 15:02 Bu haber 881 kez okundu
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında yollara 298 bin ton asfalt serdi
Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında ayrıca kendi tesislerinde beton üreterek de yol betonlaması gerçekleştirdi. Bu kapsamda 31 bin 500 m3 yol betonlaması yapıldı.
Belediye Haberleri Haberi
Trabzon  Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında  yollara 298 bin ton asfalt serdi

 Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında ayrıca kendi tesislerinde beton üreterek de yol betonlaması gerçekleştirdi. Bu kapsamda 31 bin 500 m3 yol betonlaması yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılında kendi tesislerinde çeşitli ebatlarda üreterek mahalle yollarına serdiği büz miktarı ise 8 bin 712 adet olarak gerçekleşti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yol çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede yol seferberliğine 2017 yılında da devam ettiklerini belirtirken önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti.  

 

Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından mahalle yollarını belirli standartlara kavuşturmak için seferberlik başlattıklarını dile getiren Gümrükçüoğlu, “Ülkemizin en uzun yol ağına sahip olan iliyiz. Bu kapsamda mahalle yollarımızı insanlarımıza layık hale getirmek için 4 yılda çok ciddi yatırımlar yaptık. 2017 yılında da kendi tesislerimizde 298 bin ton asfalt üreterek yollarımıza serdik. Program dahilinde 2018 yılında da yol çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

 

  Geçici çözümler yerine kalıcı çalışmalar yaparak uzun yıllar hizmet edecek yolları mahallelere kazandırdıklarını belirten Gümrükçüoğlu, “2014 yılından günümüze mahalle yollarımızda çok önemli çalışmalar yaptık. Bu süre zarfında tamamladığımız çalışmalar olduğu gibi elbette henüz sahaya tatbik etmediğimiz çalışmalarda var. Hemşehrilerimden özellikle bilmelerini istiyorum ki, Trabzon’un hangi mahallesinin yolunun neresinde sorun varsa hepsinden haberdarız. Program dahilinde sırasıyla bu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Trabzon, , Büyükşehir, Belediyesi, 2017, yılında, , yollara, 298, bin, ton, asfalt, serdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı