Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 12:06 Bu haber 572 kez okundu
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden engellilere özel hamsi şöleni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engellilere özel Hamsi Günü Şöleni düzenledi.
Belediye Haberleri Haberi
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden engellilere özel hamsi şöleni

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engellilere özel Hamsi Günü Şöleni düzenledi.

 

Zağnos Vadisi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kamu kurumları ve STK’ların yetkilileri ile vatandaşlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “ Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’a gelen 180 öğrenci hazır bulundu.     Trabzon Valisi Yücel Yavuz konuşmasında engellerin, hayatı yaşamak için engel olmadığına dikkat çekti.

 

Her sağlıklı bireyinde engelli adayı olduğunu hatırlatan Yavuz, “Devletimiz engelli vatandaşlarımız için tüm imkanları seferber ediyor. Birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik duygusu içinde geleceğimiz çok güzel ve aydınlık olacak. Urfa’dan gelen heyete de ayrıca teşekkür ediyoruz. Trabzonlu 180 ailemiz her bir Urfalı çocuğumuzu misafir ettiler. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.    

 

 

 

: Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu şenlikteki değerlendirmelerinde engelli hemşehrileri ile bahar havasında bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Her zaman engelli bireylerin emrinde olduklarını dile getiren Gümrükçüoğlu, “Özel bir gün vesilesi ile bir aradayız. Engellerini hep aşan engelli kardeşlerimizle birlikte yaşayan bir toplum olduğumuzu bu vesile ile göstermiş oluyoruz” diye konuştu.     Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hamsi Günü Şöleninde bir ton hamsi tüketildi. Halk oyunu gösterilerinin gerçekleştirildiği etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendi.   

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-TRABZON

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Trabzon, Büyükşehir, Belediyesinden, engellilere, özel, hamsi, şöleni,
Yorumlar
Haber Yazılımı