Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 11:25 Bu haber 623 kez okundu
 
TÜRKİYE DRONE ŞAMPİYONASI FİNALLERİ İSTANBUL’DA
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğinde düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası Finalleri İstanbul’da yapılacak. Yarışmada dereceye giren pilotlar A Milli Drone Takımı’nı oluşturacak.
İstanbul Haberi
TÜRKİYE DRONE ŞAMPİYONASI  FİNALLERİ İSTANBUL’DA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğinde düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası Finalleri İstanbul’da yapılacak. Yarışmada dereceye giren pilotlar A Milli Drone Takımı’nı oluşturacak.

 

Türkiye’de ilk kez resmi statüde İstanbul’da başlayan Türkiye Drone Şampiyonası final etabı ile tamamlanıyor. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü, TÜGVA ve Drone Yarışçıları Derneği işbirliğinde İSBAK ana sponsorluğunda düzenlenen şampiyonanın final heyecanı yaşanacak. Türkiyeʹde son yıllarda ilginin giderek arttığı drone yarışlarının finali için İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksiʹnde özel bir parkur hazırlandı. Hız ve manevra kabiliyeti göz önünde bulundurularak tasarlanan dronların yarıştırılacağı organizasyonda 65 lisanslı pilot yer alacak.

BAŞARILI PİLOTLAR ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK
Şampiyonada dereceye giren pilotlarla ilk kez Türkiye A Milli Drone Takımı kurulacak. Milli takıma seçilen pilotlar Avrupaʹda düzenlenecek yarışlarda ülkemizi temsil edecek. Türkiye Drone Şampiyonası yarışlarının ilk etabı İstanbul Caddebostan Sahili, ikinci etabı ise Hatay Arsuz’da gerçekleştirilmişti. Türkiye Drone Şampiyonası yarışlarının yanı sıra renkli etkinliklerin düzenleneceği organizasyonda Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Drone Takımı da özel bir gösteri yapacak. Yarışlar  meraklıları tarafından ücretsiz izlenebilecek.

TARİH: 3 Aralık Pazar YER: İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi (Yıldırım Mahallesi, Şehit Kamil Balkan Cd. Bayrampaşa) SAAT: 10.00 Sıralama Turları 11.00 Eleme Yarışları 13.00 TÜGVA Drone Akademi Gösteri Uçuşu 14.00 Final Yarışları 16.30 Ödül Töreni

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI
 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: TÜRKİYE, DRONE, ŞAMPİYONASI, , FİNALLERİ, İSTANBUL’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı