Haber Detayı
31 Aralık 2017 - Pazar 11:10 Bu haber 488 kez okundu
 
TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYESİ UŞAK’DAN
Ege’de kültür ve sanatta olduğu kadar yatırımlarıyla da dikkat çeken Uşak, kentte kimlik bulan yatırımlarıyla 2017’nin en çok konuşulan ve örnek gösterilen belediyelerinden oldu.
- Haberi
 TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYESİ UŞAK’DAN

Ege’de kültür ve sanatta olduğu kadar yatırımlarıyla da dikkat çeken Uşak, kentte kimlik bulan yatırımlarıyla 2017’nin en çok konuşulan ve örnek gösterilen belediyelerinden oldu. Şehre ekonomik katkısı 3 yılda 110 milyon TL’ye çıkan UTAŞ ile yerel yönetimler proje yarışmasında ödülle dönen Uşak, aynı zamanda TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verileriyle Türkiye’nin en yaşanılabilir kentleri sıralamasında 6’ıncı olarak hem sosyal hem de altyapı alanında Ege’nin yükselen yıldızı ünvanını elinde tutuyor

 

 

2017 yılına oldukça önemli yatırımlar ile giren Başkan Nurullah Cahan, en büyük kentsel dönüşüm projesini Uşak’da başlatarak Türkiye’ye örnek oldu. Şehrin çehresini değiştirerek marka kent imajını her alanda htirmeyi başaran Uşak Belediye Başkanı Cahan, bu iddiasını kent tarihinin en büyük altyapı ve üstyapı projeleri ile destekliyor. Sosyal, ekonomik ve teknoloji alanlarının her birinde ayrı yatırım planları hayata geçiren başkan Cahan, 2018’de Uşak’a her alanda ivme kazandıracak projeleriyle vites büyültmeye hazırlanıyor.

 

Türkiye’nin en çok konuşulan kentsel dönüşüm projesi hakkında “450 milyon TL yatırım bedeli ile hizmete sunduk. ‘Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’ Türkiye’de sanayiden konut ve ticari alana geniş bir alanda dönüşümün sağlandığı ilk kentsel yenileme projesi. Yatay mimarisiyle örnek, sosyal ve kültürel alanlarıyla şehirle bütünleşen bu proje kentteki ticari ve sosyal faaliyetlere önemli katkı sağlayacak.” diyen Cahan, 2018’de yeni mega projeler ile Türkiye’nin gündeminde olmaya devam edeceklerinin işaretini verdi.

 

Spora ve sporcuya verdiği önemi her alanda htiren Nurullah Cahan, aynı zamanda iyi bir cirit sporcusu olarak da tanınıyor. Geçmiş dönemlerde imkansızlıklar nedeniyle kapısına kilit vurulan Uşakspor’a UTAŞ ile sponsor olan Uşak Belediyesi, takımın ligi şampiyon olarak bitirmesini sağladı. Mahalle konakları, Kayaağıl jeotermal tesisi, sanat akademisi, şehir tiyatrosu ve diğer sosyal yardımlaşma projeleriyle ise kentte hem yeni sosyal alanlar yaratıldı hem de yüzlerce aileye yardımda bulunuldu.

 

Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, 110 bin metrekare alanda vatandaşların nefes alacağı yeni Kent Park Projesi gibi mega yatırımlar, tamamlandığı zaman trafiğe büyük rahatlık getirecek battı çıktılar, modern ve teknolojik üst geçitler, yepyeni bir görünüme kavuşan kalfa korusu, macera park, yeni otogar gibi devam eden çalışmalar ile 2018’e çok daha iddialı bir start vermeye hazırlanıyor.

 

Bu projelerde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Nurullah Cahan, “Her yönüyle şehirdeki gelişimin sürmesini sağlayarak, hayal olarak görülenleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Belediye olarak, Uşak için çalışan ve ter döken herkesin yanındayız. Bu güne kadar, teknolojik altyapı çalışmalarımızın yanında sosyal, sportif ve kültürel alanlarda yaptığımız yatırımlarla topyekun bir kalkınma planının uygulayıcısı ve takipçisi olduk. 2018’de Uşak’ı çok daha gelişmiş, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle adından daha sık bahsettiren, ekonomik olarak ise mevcudun üzerinde bir konuma ulaştırmayı hedefliyoruz” diyerek kentin ulaşmak istediği yeni vizyonu tarif etti.

 

 

Av. Nurullah CAHAN hakkında:

Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup 1973 yılında doğdu. İlköğretimini Uşak Ergenekon İlköğretim Okulunda, orta ve lise öğrenimini Uşak İmam Hatip Lisesinde okudu.1991 yılında Uşak İmam Hatip Lisesini dereceyle bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini Erzincan 3. Ordu Komutanlığında 257. kısa dönem olarak yaptı.1999 yılında Uşak’ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı ve aynı yıl Merkez Çınarcık Köyünden olan İngilizce Öğretmeni Halime Hanım ile evlendi. 2001 yılında Ak Parti Uşak Merkez İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı.2004 yılına kadar Ak Parti Uşak Merkez İlçe Teşkilatında görev yaptı.

2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek 31 yaşında Uşak Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı oldu.2009 mahalli seçimlerinde tekrar Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2004-2014 yılları arasında Uşak Belediye Ak Parti Grup Başkanlığı, Encümenlik, Plan-Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olan Nurullah Cahan evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: , TÜRKİYE’NİN, EN, BAŞARILI, BELEDİYESİ, UŞAK’DAN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı