Haber Detayı
14 Haziran 2017 - Çarşamba 13:12 Bu haber 1948 kez okundu
 
Türkmenlerden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'a Teşekkür Ziyareti
Muratpaşa Belediyesi tarafından bir süre önce açılışı yapılan Kerkük-Türkmen Kültür Parkı için, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği'nden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür ziyareti
- Haberi
Türkmenlerden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'a  Teşekkür  Ziyareti

Muratpaşa Belediyesi tarafından bir süre önce açılışı yapılan Kerkük-Türkmen Kültür Parkı için, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği'nden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür ziyareti.

 

 Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bacalan başkanlığında Başkan Yardımcısı Sabahattin Özbek, Dernek Genel Sekreteri Mustafa Avcı, Irak Türkmen Gazeteciler Cemiyeti Dış İlişkiler Sorumlusu Kürşat Çavuşoğlu ve Türkmen İzcilik Federasyonu Genel Başkanı Kazım Esvet Kerküklü’den oluşan heyet, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret ederek,Teşekkür etti.

 

Dernek Başkanı Bacalan, ziyarette Başkan Uysal’a hizmete açılan Kerkük-Türkmen Kültür Parkı nedeniyle teşekkür etti. Antalya’da, açılan parkla Irak Türkmenlerinin sesi olduğu için Başkan Uysal’ı kutladı.

 

Türkmenler'in yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ettiğini belirten Ümit Uysal,  nazik ziyaretlerinden ötürü Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nden oluşan heyete teşekkür etti, okullarında başarılı olan Türkmen öğrencileri  Antalya’da bir hafta süreyle misafir edeceğini ve Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ve birçok yeri gezme imkanı sağlayacaklarını söyledi.

 

Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretin anısına Başkan Uysal’a Kerkük kalesi tablosu, Türkmeneli bayrağı ve “Irak'a Özgürlük Operasyonu ve Kerkük” adlı kitabı hediye etti.
 

Heyet, daha sonra Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Emin Sözen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

 

ARTULU HABER AJANSI-ANTALYA

HABER;KÜRŞAT ÇAVUŞOĞLU

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Türkmenlerden, Muratpaşa, Belediye, Başkanı, Uysal'a, , Teşekkür, , Ziyareti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkmenlerden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'a  Teşekkür  Ziyareti
Türkmenlerden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'a  Teşekkür  Ziyareti
Türkmenlerden Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'a  Teşekkür  Ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı