Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 14:05 Bu haber 786 kez okundu
 
ULAŞTIRMA BAKANI ARSLAN PTT'YE 5000 PERSONEL ALINACAĞINI AÇIKLADI
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, PTT'nin daha fazla hizmet vermesi adına bu sene 5 bin kişi daha istihdam edilmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı.
Kamudan Haberler Haberi
ULAŞTIRMA BAKANI ARSLAN PTT'YE  5000 PERSONEL ALINACAĞINI AÇIKLADI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan,  PTT'nin daha fazla hizmet vermesi adına bu sene 5 bin kişi  daha istihdam edilmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı.

 

Bakan Arslan, PTT ile Türk Telekom arasında mobil iletişim alanındaki 2013'te başlayan Pttcell iş birliğinin 5 yıl süreyle uzatıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, iş birliği ile güzide iki kuruluşun güçlerinin birleştiğini söyledi.

 

Posta ve telekomünikasyon hizmetlerinin 1995 yılında birbirinden ayrılması ile Türk Telekom ve PTT gibi iki dev şirketin yeniden doğduğunu dile getiren Arslan, bu sayede vatandaşa ilgili konularda daha kaliteli hizmet verilmesi için çalışma yürütüldüğünü açıkladı.

Bakan Arslan, PTT'nin de Türk Telekom'un da 176 yıldır ülkeye hizmet verdiğini kaydederek, "Türk Telekom da 176 yıllık bir şirket olarak bu ülkenin, coğrafyanın geleceğine yön veriyor. Bilgi ve iletişim teknolojilerinde adımlar atıyor." diye konuştu.

 

Ulaştırma Bakanı Arslan, PTT'nin de 176 yıllık tecrübesi ile çok önemli çalışmalar yaptığını belirterek, geçmişten aldığı ilham ve tecrübe ile ülkenin en ücra köşesine bile hizmet götürdüğünü  ifade etti..

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ULAŞTIRMA, BAKANI, ARSLAN, PTT'YE, , 5000, PERSONEL, ALINACAĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı