Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 09:51 Bu haber 675 kez okundu
 
ÜMİT UNAT;''DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK''
Mardin Büro Memur Sen Büro hizmet kolunda faaliyet gösteren tüm kurumlarda çalışan üyelerin çoğunluğunu alarak bir kez daha yetkili sendika oldu.
Mardin Haberi
ÜMİT UNAT;''DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK''

Mardin Büro Memur Sen  Büro hizmet kolunda faaliyet gösteren tüm kurumlarda çalışan üyelerin çoğunluğunu alarak bir kez daha yetkili sendika oldu.

 

Mardin Büro Memur Sen Şube Başkanı Ümit UNAT , gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Mayıs tarihinde Büro hizmet kolunda faaliyet gösteren tüm kurumlarda gerçekleşen sendika üye tespit çalışmalarının sonuçları hakkında basın açıklaması yaptı.

 

Sonuçlar hakkında bilgi veren UNAT, "4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu uyarınca her yıl 15 Mayıs itibari ile yetkili Sendika'nın belirlenmesi amacıyla Kamu İşverenleri ve Sendika Temsilcileri ile birlikte yapılan üye sayımı toplantısı sonucunda, desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen üyelerimiz sayesinde Büro Memur-Sen olarak Mardin 'de bulunan kamu kurumlarının çoğunluğunda yine yetkili Sendikayız." dedi.

 

DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK

 

Çalışanların hak ve emek mücadelesinde üzerimize yüklenen vebal ve sorumluluğun hakkını tam anlamıyla yerine getirmek ancak bunu bir dava şuurunda, fedakârlık ve samimiyet içerisinde olanlar yapabilir. Bizim sendikal anlayışımızda; ne sınıf sendikacılığı, ne zümre sendikacılığı, ne de ideoloji sendikacılığı vardır. Bizim sendikal anlayışımızda haklının haksıza olan muhalefeti ve sesinin yüksekliğidir. Aynı zamanda toplumun refahı ve huzurunu savunmaktır. Bizim bu dava şuurundaki mücadelemizin ana kaynağı ve amacı; Memur Sen Kurucu Genel Başkanımız 7 güzel insandan biri olan Kudüs Şairi Merhum Mehmet Akif İnan'ın “Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir” cümlesinin bir gereğidir. Bu amaç uğruna kendimize ait zamanımızdan fedakârlık yaparak gece demeden tatil demeden arkadaşlarımızla birlikte hiç bir mazeret üretmeden tamamen gönüllülük ve dava şuuru içerisinde yollara düştük. Saha çalışmalarımızda; büyük fedakârlıklarla görev yapan ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Kamu Çalışanlarımızı yerinde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledik çözüm yollarını birlikte müzakere ettik” diye konuştu.

 

“GİDEREK GÜÇ KAZANIYORUZ.”

 

Yaptıkları çalışmalarla sendika olarak giderek güç kazandıklarının altını çizen Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ümit UNAT sözlerine şöyle devam etti. “Büro Memur Sen dışında ilimizde Büro İş kolunda 11 farklı sendika faaliyet göstermektedir. Büro Memur Sen’in Mardin’de yaptığı başarılı çalışmalar sonucu kendisi dışında kalan diğer 10 sendikanın toplam üye sayısından fazla üyesi bulunduğu gibi Büro Memur Sen sendikasının Mardin’de sendikacılığa yeni bir nefes ve ses getirdi. Bizler laf değil icraat sendikacılığı yapıyoruz. Sadece sayım zamanı ve basın önünde değil 365 gün 7/24 hizmet anlayışı ile üyelerimize hizmet veriyoruz. Üyelerine teşekkür eden UNAT, şöyle devam etti: "bizlere güvenen, menfaatlerini değil geleceğini düşünen, ne şartlar altında olursa olsun yalnız bırakmayan Mardin 'de  yetkili Sendika ünvanını almamızda asıl mimar olan kamu personeli üyelerimize teşekkürü bir borç biliriz. Biz Mardin 'de  büyük bir aileyiz. Bu yetki sürecinde durmadan çalışan başta Büro Memur Sen Şube Yönetim Kurulu, İlçe temsilcileri, İşyeri temsilcileri ve bize desteklerini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ederiz. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ÜMİT, UNAT;''DAVA, ŞUURU, İÇERİSİNDE, YOLLARA, DÜŞTÜK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı