Haber Detayı
12 Şubat 2014 - Çarşamba 09:26 Bu haber 2083 kez okundu
 
Üniversiteler Arasında İşbirliği
Çukurova Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakülteleri İş Birliği Yapacak
Resmi İlan Haberi
Üniversiteler Arasında İşbirliği

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erhan Palaska, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Öğülener’i ziyaret etti.

Ziyarette, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi arasında gerçekleştirilmesi planlanan iş birliği protokolüyle ilgili ön görüşmeler yapıldı.

Bu protokol çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerinden alınacak bilimsel, teknik destek ve akademik danışmanlık ile ilgili iş birliği esasları değerlendirildi.

Her iki fakülte arasında gerçekleştirilmesi planlanan bu protokol, “Çukurova Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Eczacılık Fakültesi’nde eczacılık eğitiminin ihtiyaç ve gereklerine uygun olarak, Eczacılık lisans ve lisansüstü eğitim programlarının hazırlanması, akademik ve teknik desteğin sağlanması, akademik kadroların eğitimine katkıda bulunulması, ortak yüksek lisans ve doktora programlarının açılması, bilimsel makale, yayın, kitap gibi dokümanların karşılıklı değişimi, ortak akademik ve bilimsel etkinlik yapılması, ortak araştırma projelerinin yürütülmesi ve yayınların yapılabilmesini’” kapsıyor.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ADANA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Çukurova, Üniversitesi, Hacettepe, Üniversitesi, Eczacılık, Fakülteleri, İş, Bir
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Üniversiteler Arasında İşbirliği
Üniversiteler Arasında İşbirliği
Üniversiteler Arasında İşbirliği
Yorumlar
Haber Yazılımı