Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 15:56 Bu haber 1189 kez okundu
 
Üsküdar Valide Sultan Gemisi seferlerine başlıyor!
Üsküdar Belediyesi’nin, Boğaz’ı herkes için ulaşılabilir kılmak amacıyla hayata geçirdiği 54 metrelik Üsküdar Valide Sultan Gemisi, suya indirildi.
Turizm Haberi
Üsküdar Valide Sultan Gemisi seferlerine başlıyor!

 

Üsküdar Belediyesi’nin, Boğaz’ı herkes için ulaşılabilir kılmak amacıyla hayata geçirdiği 54 metrelik Üsküdar Valide Sultan Gemisi, suya indirildi. Başta Üsküdarlılar olmak üzere tüm İstanbullulara ücretsiz kültür turları düzenlenecek gemide boğazda evlenme hayali kuran vatandaşların hayalleri de gerçekleşecek.

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bu gemiyle birlikte tüm vatandaşlarımız, İstanbul'un en güzel manzarasına, Üsküdar'ı Boğaz'dan izleyerek şahit olacaklar" dedi.

 

 

 

Üsküdar Belediyesi tarafından, boğazı herkes için ulaşılabilir kılmak ve İstanbul’un zengin tarihini Boğaz’ın keyfine vararak anlatmak amacıyla yaptırılan 580 yolcu kapasiteli, 54 metrelik Üsküdar Valide Sultan Gemisi, 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN'in katıldığı bir tören ile suya indirildi. İstanbul Boğazı’ndan seyir yapması planlanan Üsküdar Valide Sultan Gemisi'nin Üsküdar'dan başlayan rotasında,Dolmabahçe, sahil şeridinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı ve Çengelköy bulunuyor.

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Üsküdar, Valide, Sultan, Gemisi, seferlerine, başlıyor!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı