Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 10:45 Bu haber 2416 kez okundu
 
UYUŞTURUCU YÜZÜNDEN HER YIL 200 BİN KİŞİ ÖLÜYOR
Birleşmiş Milletler (BM), dünya nüfusunun yüzde 5'inin uyuşturucu madde kullandığını açıklarken, uyuşturucu kullanımı nedeniyle dünyada her yıl 200 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.
Polisiye Haberler Haberi
UYUŞTURUCU YÜZÜNDEN HER YIL 200 BİN KİŞİ ÖLÜYOR

Birleşmiş Milletler (BM), dünya nüfusunun yüzde 5'inin uyuşturucu madde kullandığını açıklarken, uyuşturucu kullanımı nedeniyle dünyada her yıl 200 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Uzmanlara göre 250 milyon kişinin en az bir defa uyuşturucu kullandığı dünyamızda en çok kullanılan uyuşturucu madde Marihuana olurken, erkeklerin kadınlara oranla daha fazla uyuşturucu madde kullandığı tespit edildi. Marihuana dışında en yaygın kullanılan uyuşturucu madde türlerinin ise esrar, eroin, kenevir ve kokain olduğu saptandı.
    
Medya Takip Ajansı Interpress’in “Uyuşturucu Kullanımı ve Trafiği ile Mücadele Günü” nedeniyle üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, geride bıraktığımız son bir yılda toplum sağlığını ve özellikle gençleri tehdit eden uyuşturucu maddeler ile ilgili yazılı basında 70 bine yakın haber çıktığı belirendi.  Bu haberlerde uyuşturucu türleri arasında üst sıralarda yer alan esrar hakkında yazılı basına 25 bin 156 haber yansırken, eroin ile alakalı 8 bin 143 haber yayınlandığı tespit edildi. Son günlerde ülkemizde de gündemde olan ve uyuşturucu madde yapımında kullanılan hint keneviri hakkında 6 bin 295 haber çıkarken, kokain hakkında da yazılı basında 3 bin 453 haber yer aldığı belirlendi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: UYUŞTURUCU, YÜZÜNDEN, HER, YIL, 200, BİN, KİŞİ, ÖLÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı