Haber Detayı
20 Mayıs 2016 - Cuma 20:27 Bu haber 1546 kez okundu
 
VALİ ÇOMAKTEKİN ÇALIŞMA ZİYARETİ İÇİN İSKANDİNAV ÜLKELERİNE GİDİYOR
Vali İ. Halil Çomaktekin Amasya’nın da içerisinde yer aldığı TR83 bölgesinin tanıtım ve turizm konusundaki faaliyetlerini pekiştirmek, ortak iş imkanlarını yerinde tespit etmek ve bütüncül turizm stratejilerinin oluşturulmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere İsveç, Norveç ve Danimarka’ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek
- Haberi
VALİ ÇOMAKTEKİN ÇALIŞMA ZİYARETİ İÇİN İSKANDİNAV ÜLKELERİNE GİDİYOR

Vali İ. Halil Çomaktekin Amasya’nın da içerisinde yer aldığı TR83 bölgesinin tanıtım ve turizm konusundaki faaliyetlerini pekiştirmek, ortak iş imkanlarını yerinde tespit etmek ve bütüncül turizm stratejilerinin oluşturulmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere İsveç, Norveç ve Danimarka’ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Bu kapsamda konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali İ. Halil Çomaktekin şunları kaydetti:  “Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından  Yeşilırmak Havzasında çevresel kirliliğin önlenmesi ve Yeşilırmak havzasında hassas tarım ve Güvenilir Gıda Uygulamaları çerçevesinde TR83 bölgesinde yürütülmesi planlanan “TR83 Bölgesinde Tarımda Kullanılan Gübre-İlaç Ambalajlarının Toplanması ve Bertarafı (TAGİAB)” adlı proje kapsamında, ayrıca katı ve sıvı atık bertarafı ile geri dönüşüm tesislerinin, yenilenebilir enerji, tarımsal işletmeler ve su ürünleri yetiştiriciliği yapan firma ve tesislerin, İskandinav ülkelerinde incelenerek detaylı bilgi alınması ve iyi uygulamalar paylaşımları amacıyla bir program dahilinde 22 Mayıs 2016 - 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında İsveç, Norveç ve Danimarka’ya çalışma ziyareti gerçekleştireceğiz.

            Temaslarımız kapsamında ayrıca söz konusu ülkelere yönelik tanıtım ve turizm konusundaki faaliyetleri pekiştirmek, ortak iş imkanlarını yerinde tespit etmek ve bütüncül turizm stratejilerinin oluşturabilmek için ilgili kurum ve kuruluşlarla görüş alışverişinde bulunacağız.  Bu çalışmanın Amasya ve bölge illerimizin tanıtımı ve turizminin gelişmesi bakımından çok yararlı olacağını değerlendirmekteyiz.”

   Vali İ. Halil Çomaktekin’in  22 Mayıs 2016 ile 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında yurtdışında bulunması sebebiyle Amasya Valiliğine Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi vekalet edecek .

 

ARTUKLU HABER AJANSI-AMASYA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: VALİ, ÇOMAKTEKİN, ÇALIŞMA, ZİYARETİ, İÇİN, İSKANDİNAV, ÜLKELERİNE, GİDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı