Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 13:03 Bu haber 1310 kez okundu
 
VALİ ÇOMAKTEKİN’DEN ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
Vali İ. Halil Çomaktekin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
- Haberi
VALİ ÇOMAKTEKİN’DEN ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Vali İ. Halil Çomaktekin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Çomaktekin mesajında şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk adımı atarak, milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919, ezelden beri hür yaşamış olan Aziz Milletimizin yeniden şahlanarak ayağa kalktığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarih olmuştur.

“Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” diyen ve bu sene 97. yıldönümünü kutlamakta olduğumuz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlere armağan eden Atatürk, “Sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.” diyerek gençliğe olan inancını ortaya koymuştur.

Bu sebeple, böylesine değerli bir övgü ve iltifata mazhar olan gençliğimizin de,  ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda kendisine düşen sorumluluğun bilincinde olması ve bu şuurla hareket etmesi gerekmektedir. Gelecek kuşaklara daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için bilim ve teknoloji alanında hep ön saflarda yer alan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik, Aziz Milletimizin kanını ve canını feda ederek inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde ilelebet payidar kalacağının da teminatı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi rahmet; gazilerimizi de minnetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”Dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-AMASYA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: VALİ, ÇOMAKTEKİN’DEN, ATATÜRK’Ü, ANMA,, GENÇLİK, VE, SPOR, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı