Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 11:05 Bu haber 1346 kez okundu
 
VALİ ÇOMAKTEKİN’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI
Amasya Valisi İ. Halil Çomaktekin Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
- Haberi
VALİ ÇOMAKTEKİN’DEN  DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Amasya Valisi  İ. Halil Çomaktekin Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

Vali Çomaktekin Mesajında şunları söyledi:

“Doğal dengenin bozulmasından duyulan endişenin, toplumları yeni arayışlara yöneltmesi sevindirici bir gelişmedir. Ekolojik dengeyi bozmadan, sürdürülebilir kalkınma ilkesinin tüm ülkelerce benimsenip uygulanması durumunda, kaynakların bilinçsizce kullanılması önlenecek ve çevre sorunlarının çözümü konusunda önemli ilerlemeler gerçekleştirilecektir. Kaynakların bugüne ve gelecek kuşaklara aktarılmasında çevre değerleri de dikkate alınarak, kalkınmayla arasındaki dengeyi gözetmemiz gerekmektedir.

Çevrenin korunması, sorunların en aza indirilmesi ve önlemlerin uygulanmasına yönelik çalışmaların amacı, insanlara daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama imkânının sunulmasıdır. Çevreyle ilgili her konuda sorumluluklarımızı yerine getirmek ve gelecek kuşaklara yaşanabilir, güzel ve temiz bir dünya bırakmak için çaba göstermek, hepimizin en başta gelen görevlerindendir.

Unutmayalım ki, çevre konusunda atacağımız adımlar, çocuklarımızın geleceğine yapacağımız en önemli yatırım ve geleceğimizin güvencesi olacaktır. Bu düşüncelerle çevrenin bize geçmiş kuşaklardan kalan bir miras değil, gelecek kuşaklara bir emanet olduğu gerçeğini hatırlatarak, gelecek kuşaklara daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakacağımız inancıyla  Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, bütün vatandaşlarımıza güzel, temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.”Dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-AMASYA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: VALİ, ÇOMAKTEKİN’DEN, , DÜNYA, ÇEVRE, GÜNÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı