Haber Detayı
15 Eylül 2017 - Cuma 22:20 Bu haber 2863 kez okundu
 
VALİLİK'TEN YENİ KİMLİKLERLE İLGİ ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Sosyal medyada dolaşan yeni kimliklerin bu yıl sonuna kadar değiştirilmesi gerektiğine yönelik iddialarla ilgili Bursa Valiliği yazılı açıklama yaparak konuya açıklık getirdi.
Gündem Haberi
VALİLİK'TEN YENİ KİMLİKLERLE İLGİ ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Sosyal medyada dolaşan yeni kimliklerin bu  yıl sonuna kadar değiştirilmesi gerektiğine yönelik iddialarla ilgili Bursa Valiliği yazılı açıklama yaparak konuya açıklık getirdi. Valilik açıklamasında, sosyal medyada yayılan söylentilerin nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yarattığı vurgulanırken, "Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusu acil olmayan vatandaşlarımızın randevu sisteminden randevu alarak müracaat yaptıkları takdirde zamanı geldiğinde hiç sıra beklemeden başvurularını yapabilecek" Açıklaması yapıldı.

 

Valilikten yapılan açıklama şöyle;

 

''Bilindiği gibi 02.01.2017 tarihinden itibaren ülke genelinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi uygulanmaya başlanmıştır.

 

Bu güne kadar ilimizde 353835 vatandaşımızın Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusu alınmış ve 342851 vatandaşımızın Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı teslim edilmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı değiştirme süresi Bakanlığımızca 3 yıl olarak belirlenmesine rağmen son günlerde vatandaşlarımızdan alınan bilgilere göre kamuoyunda kimlik kartının yıl sonuna kadar değiştirilmesi gerektiği hususlarında bilgiler yer aldığı anlaşılmıştır.

 

Söz konusu söylentilerden dolayı nüfus müdürlüklerine yoğun talepler yaşanmakta ve bu durum da aşırı yoğunluğa sebebiyet vermektedir. Oluşan yoğunluktan dolayı acil olanların (kayıp, doğum v.b.) işlemleri uzamaktadır.

 

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusu acil olmayan vatandaşlarımızın randevu sisteminden randevu alarak müracaat yaptıkları takdirde zamanı geldiğinde hiç sıra beklemeden başvurularını yapabilecekler. Bundan dolayı Nüfus Müdürlüklerinde yoğunluk azalırken gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımız da işlemlerini rahatlıkla yapabileceklerdir.

 

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur. ''denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-BURSA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: VALİLİK'TEN, YENİ, KİMLİKLERLE, İLGİ, ÇOK, ÖNEMLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı