Haber Detayı
27 Mayıs 2017 - Cumartesi 15:31 Bu haber 817 kez okundu
 
VERGİ DAİRELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma ödemeleri dolayısıyla bütün vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağını açıkladı.
Ekonomi Haberi
VERGİ DAİRELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma ödemeleri dolayısıyla bütün vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağını açıkladı.

 

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi dairelerine yaklaşık 80 milyar lira, Sosyal Güvenlik Kurumuna da 40 milyar lira olmak üzere 120 milyar liralık alacağı yapılandırdıklarını, şu ana kadar yapılandırma kapsamında 18,2 milyar lira tahsilat yaptıklarını bildirdi

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Zirvesi'nde çeşitli vergi, ceza ve kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenlemede gelinen noktaya ilişkin bilgi verdi. Hemen hemen bütün vatandaşları ilgilendiren Yeniden Yapılandırma Kanunu'nu Ağustos 2016'da yasalaştırdıklarını, kasım ayında başvuruları aldıklarını hatırlatan Ağbal, "Bu çerçevede vergi dairelerine yaklaşık 80 milyar lira, Sosyal Güvenlik Kurumuna da 40 milyar lira olmak üzere 120 milyar liralık bir alacağı yapılandırdık.

 

Şu ana kadar yapılandırma kapsamında 18,2 milyar liralık tahsilat  yapıldığını belirten Bakan Ağbal, Yeniden yapılandırmanın ardından vatandaşlara ödemelerde de kolaylık sağladıklarını  belirterek, içinde bulunulan ekonomik koşulları da değerlendirerek ocak ayında ödemeleri 4 ay ileri atarak mayısa ertelediklerini söyledi.

 

Bakan Ağbal, "Dolayısıyla bu ay, ertelediğimiz bütün yeniden yapılandırma ödemelerinin ödeme ayı. Bu açıdan mükelleflerimize sağladığımız olağanüstü imkanlardan yararlanmak için bu ayın gerçekten ödemenin yapılacağı son ay olduğunu belirtmek isterim." dedi.

 

Maliye Bakanı Naci  Ağbal gazetecilere yaptığı açıklamada, yeniden yapılandırma ödemeleri kapsamında, bütün vergi dairelerinin hafta sonu açık tutulacağını açıkladı.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: VERGİ, DAİRELERİ, HAFTA, SONU, AÇIK, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı