Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 11:59 Bu haber 7879 kez okundu
 
YAZAR BÜLENT TEKİN'DEN ''BÖRÜ'DİZİSİ AÇIKLAMASI
Yazar Bülent Tekin Star Tv'de ilk bölümü yayınlanan BÖRÜ dizisine yönelik yazılı açıklama yaparak ,Dizide Diyarbakır ve Kürt Düşmanlığı yapıldığını iddia eden Yazar Bülent Tekin açıklamasında ;'' Kürt düşmanlığının mevcut yasalara göre bile suçtur ve ayıptır''Dedi.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
YAZAR BÜLENT TEKİN'DEN ''BÖRÜ'DİZİSİ AÇIKLAMASI

Yazar Bülent Tekin Star Tv'de ilk bölümü yayınlanan BÖRÜ dizisine yönelik yazılı açıklama yaparak ,Dizide Diyarbakır ve Kürt Düşmanlığı yapıldığını iddia eden Yazar Bülent  Tekin açıklamasında ;'' Kürt düşmanlığının  mevcut yasalara göre bile suçtur ve ayıptır''Dedi.

 

Yazar Bülent Tekin yaptığı yazılı açıklamasında;''En son olarak Star Tv’de Börü diye bir dizi başladı.Diyarbakır düşmanlığını esas alan bir sahne başladı.Ayıptır ya.Bu kadar da Kürt düşmanlığı mevcut yasalara göre bile suçtur ve ayıptır. Fox, Kanal D ve Star tvlerde Fethullah dönemi TRT, Samanyolu vb tvlerde yayınlanan TEK TÜRKİYE tipi dizilerinin gelişmiş versiyonları olan bu günümüz dizileri RTÜK, Hükümet ve muhalefet partileri görmüyor mu? Bu kadar Kürt düşmanlığı şırıngalayan kin,nefret ve düşmanlık tahrikleri yayan bu dizileri cumhuriyet savcıları da mı görmüyor? Bu diziler mutlaka yayından kaldırılmalı ve haklarında yasal işlemler yapılmalıdır. Kınıyorum''İfadeşerini kullandı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-DİYARBAKIR

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: YAZAR, BÜLENT, TEKİN'DEN, ''BÖRÜ'DİZİSİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı