Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 19:51 Bu haber 11831 kez okundu
 
YAZAR BÜLENT TEKİN'DEN ''SELAHATTİN DEMİRTAŞ''AÇIKLAMASI
Gazeteci-Yazar Bülent Tekin son Günlerde HDP Genel Başkanlığı konusunda meydana gelen gelişmelere ilişkin yazılı değerlendirme yaparak:''Selahattin Demirtaş'ın eşbaşkan seçilmemesi HDP ve içinde bulunduğumuz siyasi atmosfer açısından büyük yanlış olacaktır.''Dedi.
- Haberi
YAZAR BÜLENT TEKİN'DEN ''SELAHATTİN DEMİRTAŞ''AÇIKLAMASI

Gazeteci-Yazar  Bülent Tekin son Günlerde HDP Genel Başkanlığı konusunda meydana gelen  gelişmelere ilişkin yazılı değerlendirme yaparak:''Selahattin Demirtaş'ın eşbaşkan seçilmemesi HDP ve içinde bulunduğumuz siyasi atmosfer açısından büyük yanlış olacaktır.''Dedi.

 

Bülent Tekin açıklamasında;

''Ne kadar etkili olur, hiç ihtimal vermiyorum ama yine de son bir defa daha uyarmak istiyorum. Selahattin Demirtaş'ın eşbaşkan seçilmemesi HDP ve içinde bulunduğumuz siyasi atmosfer açısından büyük yanlış olacaktır. HDP ne yapmak istiyor? "Hapisteki bir liderini nasıl oluyor da bir çırpıda gözden çıkarıyor" şeklinde bir eleştiriyle karşı karşıya kalmayı göze alabiliyor? Onlar bilmezler mi gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Öyle duygusal ve retorik cümlelere kimse güvenmesin. İşin gerçeği böyledir. Öyle kallavi methiyeler ve klişe sözlerin bir geçerliliği olmaz. Hayat bunları yok hükmünde görür. Birileri için yeni fırsatlar ve rahatlıklar yaratılıyor.Meydanı boş bırakmak kime yarıyor, bunu HDP kadroları mutlaka düşünmelidir.

 

Bunu yapmıyorsa eğer sorun farklı bir mecradadır diye düşünmek istemiyorum. HDP bunu acaba isteyerek mi yapıyor diye düşünmek te istemem. Demirtaş'ın seçilmeme durumu HDP'de mutlaka bir zayıflama meydana getirecektir. Basında, sosyalmedyada dönenler hiç te hoşlanılacak düzeyde değildir. Selahattin Demirtaş'ın yeniden eşbaşkan seçilmesi adli bir durum değil, tamamen politik bir durumdur. Bunda HDP'nin duruşu belli olacaktır. Son bir kez daha bu konuya değinmem kongre öncesi nacizane bir uyarı şeklinde algılanır mı bilmem! Ancak Türkiye'nin Kürt sorunu dahil demokrasi, özgürlük, adalet, eşitlik ve insan hakları bağlamında çözümünde katkı yaratacak hamlelere ihtiyaç vardır. Her siyasi parti gibi HDP de bu sorumluluktan kaçma bahanelerine sığınamaz.

Takdir ve sorumluluk tabii ki HDP kadrolarındadır. Bunlar benim kişisel görüşlerimdir.

Saygıyla.Bülent Tekin''İfadesini kullandı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: YAZAR, BÜLENT, TEKİN'DEN, ''SELAHATTİN, DEMİRTAŞ''AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı