Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 20:23 Bu haber 568 kez okundu
 
Yerli üretim makinalar yurtdışına bağımlılığı azaltacak
Yerli üretim mermer işleme makinasının, mermer ve granit işleyen firmaların ihtiyacını karşılamasının yanı sıra yurtdışına olan bağımlılığı azaltarak katma değer sağlaması hedefleniyor.
Teknoloji Haberi
Yerli üretim makinalar yurtdışına bağımlılığı azaltacak

Yerli üretim mermer işleme makinasının, mermer ve granit işleyen firmaların ihtiyacını karşılamasının yanı sıra yurtdışına olan bağımlılığı azaltarak katma değer sağlaması hedefleniyor.

 

Türkiye’de ilk defa dizayn ve imalatı tamamen USEL Makina tarafından gerçekleştirilen 1000 mm Z eksenine sahip CNC 5 eksen Lazer taramalı 3 boyutlu Simultane Mermer İşleme Makinası, 23-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, Project Marble Eurasia Fuarı’nda sergilenecek.

 

Almanya, Rusya, İngiltere gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 4 kıta ve çok sayıda ülkeye makine ihracatı gerçekleştirdiklerini belirten USEL Makina Genel Müdürü Dr. Uğur Şimşir “20 yılı aşkın tecrübemiz ile ürettiğimiz CNC makinalar, Alman KNUTH firması tarafından Avrupa’da pazarlanıyor. Avrupa ülkelerine yapılan ihracat hacminin artırılması açısından yüksek standartlarda yerli üretim gerçekleştirmeye önem veriyoruz. AR-GE ve müşteri memnuniyetine büyük önem vererek, ürettiğimiz akıllı makinalar ile insan kaynağını, süreçleri ve çevre kalitesini iyileştirmeye gayret ediyoruz. Uluslararası düzeyde ISO 9001 sertifikasına sahibiz ve üretimin her aşamasında kalite kontrol sürecinden geçirilen makinalar Avrupa standartlarına uygun, CE sertifikası taşıyor ve en az 60 yerlilik oranına sahip olarak üretiliyor” dedi.

 

Yurtdışına bağımlılığı azaltacak, katma değer sağlayacak

 

Devlet desteği ile geliştirilerek, Mermer rezervleri bakımından dünyanın en zengini olan ülkemizde, mermeri işleyen firmaların ihtiyacını karşılayacak ve yurtdışına olan bağımlılığı azaltacak aynı zamanda yurtdışına ihraç edilerek yüksek katma değer sağlayacak Lazer taramalı 5 eksenli CNC mermer İşleme Makinası, İMİB tarafından organize edilen İstanbul Expo Center, Project Marble Eurasia Fuarın’da 23-26 Ağustos 2017 tarihlerinde sergilenecek.

 

Ülkemizde ilk defa, yoğun özveri ile gerçekleştirilen ve yüksek teknoloji içeren projemizin 23 Ağustos 2017 Saat 11:00 dan itibaren yapılacak tanıtım ve lansmanına tüm sektör temsilcilerini ve basın mensuplarını bekliyoruz.

 

 

artuklu haber ajansı

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Yerli, üretim, makinalar, yurtdışına, bağımlılığı, azaltacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı