Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 11:26 Bu haber 560 kez okundu
 
YEŞİLLİ İLÇESİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Mardin Büyükşehir Belediyesi AYKOME koordinasyonunda şehir genelinde doğalgaz çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılında Artuklu ilçesinde yapılan ilk çalışmaların ardından Kızıltepe ilçesi ile devam eden çalışmalarından ardından şimdi de Yeşilli ilçesinde çalışmalar başladı.
Mardin Haberi
YEŞİLLİ İLÇESİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Mardin Büyükşehir Belediyesi AYKOME koordinasyonunda şehir genelinde doğalgaz çalışmalarına devam ediyor. 2017 yılında Artuklu ilçesinde yapılan ilk çalışmaların ardından Kızıltepe ilçesi ile devam eden çalışmalarından ardından şimdi de Yeşilli ilçesinde çalışmalar başladı. Yeşilli ilçesinde 7 kilometre döşenecek doğalgaz alt yapısının ardından ilçenin, 2018’in sonbaharında doğalgaza kavuşması hedefleniyor. 

 

Mardin Valisi ve  Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Şehrimizde Artuklu ve Kızıltepe’nin ardından Yeşilli ilçemizde de doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık” dedi.

 

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Yaman, şunları söyledi:  “Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından bu görev bize tevdi edildikten sonra şehrimizin en büyük sorunlarından biri olan doğalgaz sorununu ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları hemen başlattık. İlçe belediyeler ile yaptığımız ortak çalışmanın ardından firma yetkilileri öncelikle merkez ilçemiz Artuklu’da çalışmalarına başladı. Vatandaşlarımızın da yapılan çalışmalara anlayış göstermesiyle kısa bir sürede doğalgazı hanelerimize vermeye başladık. Daha sonra Kızıltepe ilçemizde de doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık ve hızla devam etmektedir.”

 

Çalışmaların devam ettiğine vurgulayan Yaman, “Yeşilli ilçemizde de AYKOME koordinasyonunda doğalgaz alt yapı çalışmalarına başladık. Bu ilçemizde 7 kilometrelik bir çalışmamız olacak. Bu çalışmayı da kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah ilçe halkımız 2018’in sonbaharında doğalgazlarına kavuşacaklar. Şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu. 

 

“Şehircilik anlamında mesafe aldık” diyen Yaman,  “Şehirde ki bütün hanelerimize doğalgazı götürmeyi hedefliyoruz. Böylelikle hem havamız temiz olacak hem de vatandaşlarımız maddi anlamda kazanç sağlayacaklar. Bu şehrin hikâyesini hep birlikte yeniden yazıyoruz. Bu hizmetlerimize devam edecek.”

 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: YEŞİLLİ, İLÇESİNDE, DOĞALGAZ, ÇALIŞMALARI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı