301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Eylül 2013 - Perşembe 19:05 Bu haber 1457 kez okundu
 
YÖK'TEN FLAŞ İLAHİYAT FAKÜLTESİ AÇIKLAMASI
Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden İlahiyat Fakültelerine ilişkin Basın Açıklaması yapıldı.
Resmi İlan Haberi
YÖK'TEN FLAŞ  İLAHİYAT FAKÜLTESİ AÇIKLAMASI

Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden İlahiyat Fakültelerine ilişkin Yazılı Basın Açıklaması yapıldı.YÖK Genel Kurulu, İlahiyat fakültelerinin isimlerine ve müfredatına ilişkin Genel Kurul kararlarının yürürlükten kaldırılmasına karar verdi.

Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden  yapılşan yazılı Basımn açıklamsı şöyle;

İlahiyat camiasından ve kamuoyundan gelen görüşler ve öneriler üzerine Genel Kurulumuz,  15.08.2013 tarihli toplantısında alınan İlahiyat fakülteleri ile ilgili kararların yeniden
görüşülmesini gündemine alarak, İlahiyat fakültelerinin isimlerine ve müfredatına ilişkin Genel Kurul kararlarının yürürlükten kaldırılmasına karar vermiştir.
Bundan sonraki çalışmalar 2547 sayılı Kanun ve ilgili mevzuata göre, yükseköğretim yeterlilikler çerçevesi de dikkate alınarak, yetkili kurum ve kurullar marifetiyle yürütülecektir.

YÖK Genel Kurulu, ilahiyat lisans programında değişikliğe giderek, sistematik kelam ve kelam tarihi dersleriyle, İslam mezhepleri tarihi dersini birleştirerek kredileri azaltmış, Türk İslam sanatları ve Türk dini musikisi derslerini "İslam sanatları ve dini musiki" adlı tek ders haline getirmiş, felsefe tarihi dersini müfredattan çıkarıp, hadis, tefsir ve İslam hukuku derslerinin saatini artırmıştı.ABDULLAH ORTAÇ-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı