Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 12:29 Bu haber 945 kez okundu
 
Zagreb Quartet, 7 Ekim'de Ankara’da
Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye - Hırvatistan diplomatik ilişkilerinin 25. Yılı sebebiyle iki önemli konsere ev sahipliği yapacak.
Kültür ve Sanat Haberi
Zagreb Quartet, 7 Ekim'de Ankara’da

Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye - Hırvatistan diplomatik ilişkilerinin 25. Yılı sebebiyle iki önemli konsere ev sahipliği yapacak. İki ülke arasında kültürel bağların güçlendirilmesini amaçlayan konserler kapsamında Hırvatistan’ın en köklü müzik gruplarından Zagreb Quartet, 7 Ekim Cumartesi günü Ankara’da müzikseverlerle buluşacak. İstanbul’dan CellIstanbul da Zagreb’de bir konser verecek.

 

Zagreb Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye ve Hırvatistan arasında kültür bağlarının sağlamlaştırılması kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Enstitü ve Zagreb Belediyesi işbirliğinde, Türkiye-Hırvatistan Diplomatik ilişkilerinin 25. yılı sebebiyle Türk ve Hırvat müzisyenler Ankara ve Zagreb’de birer konser verecekler.

 

 

Zagreb – Ankara arasında 25 yılın müzik köprüsü

 

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlenen konser 07 Ekim Cumartesi günü Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonunda gerçekleşecek. 1919 yılında kurulan, bugüne dek tüm kıtalarda 4 bin fazla konser veren ve 60'dan fazla albüm çıkaran, Yaşam Boyu Başarı Ödüllü “Zagreb Quartet” Hırvatistan’ın en köklü müzik gruplarından. Zagreb Quartet’in sahne alacağı konser saat 20.00’de başlayacak, tüm müzikseverlere açık ve ücretsiz olacak.

 

İkinci konser 25 Ekim’de Zagrep’te

 

25 Ekim 2017 tarihinde ise İstanbul’dan Çellİstanbul Quartet, Zagreb’de, Hırvatistan Müzik Enstitüsü Salonunda müzikseverlerle buluşacak. Adını, sihirli atmosferi ve tarihi zenginliği ile bilinen İstanbul şehrinden esinlenerek alan Çellİstanbul Viyolonsel Kuarteti yurt içi ve yurt dışındaki sanatçılarla beraber müzik yapmak ve Türkiye’nin zengin müzik tınısını dünyaya sergilemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Zagreb Yunus Emre Enstitüsü Hırvatistan’da Türkiye’yi, Türk dilini, sanatını, kültürünü, tarihini tanıtmanın yanında Hırvatistan’ın da Türkiye’de tanınması amacıyla yerel paydaşlarla ortak çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Zagreb, Quartet,, 7, Ekim'de, Ankara’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı