Yazı Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 09:28 Bu yazı 976 kez okundu
 
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

Değerli okuyucularımız, Artuklu Haber Sitesi  ailesi olarak,

 

CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLAR. SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİZ. 

 
Cumhuriyet ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
 
 
Tarihi gerçekler ortadadır. Mübarek Anadolumuzun her noktasında şahlanan milli iradenin dünyaya ilan ettiği "Ya İstiklal, Ya Ölüm" kararından doğan kuvvet, karşı konulmaz bir güç haline gelip maddi hesaplara aldananları perişan etmiştir.
 
 
Cumhuriyrt, yeni ve sağlam esaslarıyla Türk Milletini emin ve metin bir istikbal yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda meydana getirdiği güvenlik itibarıyle büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur. 
 
 
Bugünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, milletin kendi iradesiyle kurulmuş olup, bu Devlet şeklinin adı Cumhuriyettir.
 
 
Dış düşmanlardan daha çok güncel çıkarcılık ve rüşvetçi iç düşmanların bir milleti çökertmeye hazırlandıkları tehlikeli günlerde, o milletin milliyetçi evlatları zorla hasta edilen, çürütülen milli terbiyenin, milli ahlakın sağlamlaşması için gerekli olan tedavi yolunu arar ve bu tedavisinin "Milli tarih" olduğunu ortaya koyarlar. Çünkü bir millet en büyük ziyneti, süsü milli terbiye ve ulusal ahlakı, gerçek milli Hükümetin yolu, milli politikası, yerli sermayeye destek vererek işsizliği ve her türlü ahlaksızlığı önlemiş olup, milli tarihini bilmekle güçlenir ve pekleşir. Millet, gelecekte başarılı olup, sanayi ötesi toplum olma yolunu açacak olan örnekleri, ancak geçmişin geleceklerinden alır.
 
 
Milletleri millet yapan ve insanlık alemindeki yerlerini belirleyen değerlerin başında, kendilerine has kültüridir. İç-dış vatan hainlerini etkisiz hale getirmek için,  ağaçlandırma stratejik önem taşımaktadır. Eğer Türk Milleti olarak, modern tarım politikasıyla, ülkemizi ağaçlandırabilirsek hem halkımızın refah seviyesi yükselmiş olur, hem de buna bağlı olarak birlik-beraberlik sağlandığı için kimse ülkemize yan gözle bakamayacaktır. 
 
 
Tarım ve tarımsal sananayi başta olmak üzere, tarımın modernleşmesine ve 100 yerli sermaye (Milli sermaye) tarafından üretilen ürünlerin tüketilmesini teşvik edersek, düşmanlar hedeflerine ulaşamazlar. Çünkü modern tarım, hedeflere en büyük engeldir. 
 
 
Ayrıca tarımda yöresel olarak, Türk kadını ve gençliği, geleneksel Türk kültürüne göre yöresel üretime önem vermek, başta Türk gençliği olmak üzere Türk Milletinin, hem ekonomik hem de sağlıklı beslenmesi ile iş gücü kaybını önleyip ve üretim artışının sağlanması ve 100 yerli sermayenin güçlenmesi demektir. Ayrıca her türlü ahlaksızlıkların oluşmasını da ortadan kaldırılmasının en büyük desteğidir. 
 
 
Merhum Muhhabere Orgeneral Hamza Günalp paşa diyor ki: "Düşmana karşı Zafer kazanmanın en kolay ve ekonomik yolu, ekonomik yaptırımlarla düşmanı ekonomik darboğaza sürüklemektir." ayrıca düşman, ekonomik darboğaza girdiği zaman, karnını doyurmaya bakar ve düşman ile sıcak savaşa girmeye zamanı olmayacatır. Hamza Günalp paşa'nın, stratejik önem taşıyan bu milli slenişinden ders  alarak, Cumhuriyetimize sahip cıkmalıyız.
 
Değerli okuyucular,
 
Üretim artışı demek; Türkiye'nin sanayi ötesi toplum olması demektir. Türkiye'nin sanayi ötesi toplum olması demek, Türkiye Cumhuriyeti'ne, daha güçlü ve huzurlu bir şekilde sahip çıkıp, yaşatmak demektir. 
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı mühendis Binali Yıldırım diyor ki: "Lafla Millilik olmaz" ve "Gün dostunu düşmanını tanıma günüdür" o zaman, Türk Milleti olarak, Cumhuriyete sahip çıkmak, önce yerli sermaye tarafından üretilen ürünlerin tüketimine özen göstermeliyiz.
 
Özellikle Ermeni soykırımına yıllardır açıkça destek veren bazı Avrupa ülkelerinin, Türkiye de, temel gıda, bitkisel yağ, petrol orjinli sentetik temizlik ürünleri, içecek, ulaşım ve her türlü sektörde  faaliyet gösteren ticari kurumları araştırıp, onların yerine, 100 yerli (Milli sermaye) sermaye tarafından üretilen ürünleri, genç nesillere öğretmeliyiz ki, geleceğimiz teminat altına alınsın.
 
NOT: Türk sermayesi imiş gibi markaya aldanmayın. İnternette x firmasının sahibi  kimdir ve hisse oranı nedir diye araştırdığınız zaman, herşey karşınıza çıkacaktır. İşte Cumhuriyete sahip çıkmak budur. 
 
Türk Milletinin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bazma hayalinde olan iç-dış, bölücü-çıkarcı vatan hainlerine, Avusturalya-Silver şehri, Brokin Hil savaşında iki isimsiz kahraman Türk'ün, nasıl Zafer kazandıklarını hatırlatmaları iyi bir ders olacaktır. Önce bu iki isimsiz Kahraman Türk'ün, tarihini araştırdıktan sonra, Türk Milletini daha iyi tanıyacaklardır. 
 
Milli Eğitim Bakanı'na öneri: İsimsiz iki Kahraman Türk'ün tarih derslerinde yer alması, öğrenim gören Türk gençleri, atalarının kazandığı Zaferlere özen göstermesine vesile olacaktır. Ayrıca gençlerimiz, Cumhuriyetine ve vatanına daha sıkı bağlanıp sahip çıkacaktır.
 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde Kahraman Ordumuz, Çanakkale Zaferinden sonra milleti ile el ele verip, Türk Kurtuluş Savaşını kazanarak, laik ve demokratik ilkelerine bağlılığı ile Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. 

Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasından bu yana yurdumuzu dahili-harici, çıkarcı "İhanet şebekesi"  düşmanlara haddini bildirmiş ve iman gücü ile mücadele etmiştir. 15 Temmuz günü Büyük Türk Milletinin, birlik-beraberlik ruhu, gücünü göstermiştir. 15 Temmuz da yapılan ihanetliliğin başında, Ermeni soykırımına destek veren bazı Avrupa ülkelerinin, ülkemizde ki, Feto zihniyeti gibi riyakar, çıkarcı ve rüşvetçi ihanet şebekelerini kullanarak, sözde Zafer kazanacağını zannedenler, iyi bilmelidirler ki, sinek fil için büyük bir düşmandır; fili ısırdığı zaman, onu zıp zıp zıplatır. Bundan sonra da Türk Milleti'nin, birlik-beraberlik kararlılığı  ilalebet devam edecektir. 
 
Tarihi görkemli zaferlerle dolu olan Türk Milleti, başarılarının kazanılmasında aynı fedakarlığı, aynı cesaret ve kararlılığı gösterdiği Cumhuriyetimiz bugün de karekteri bağımsızlık olan, anlayış ve kardeşlik duyguları ile birlik-beraberliğini kurmuş ve Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağının dalgalanarak göklerde gül açması, vicdan ve adalet'e  dayalı sevgi ile kenetlenmiş olan millet temelinin yüksek korumasındaki en değerli mirasımızdır.
 
Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğüne, Cumhuriyetimizin geleceğine yönelik hangi tehdit olursa olsun Türk Milletinin kale gibi iradesi (Kararlılığı) karşısında dün olduğu gibi, yarınlarda da bozguna uğrayacaları kaçınılmazdır. Çünkü Türk Milleti asiliyetinin ta kendisi olan, topraklara sahip çıkarak, o toprakları Vatan yapan  topraktan ürettiği ve stratejik önemi olan değerlerle Cumhuriyetimizin Türk Milletinin geleceğini teminat altına alan Türk sanayicisini ve çiftçisinin, stratejik önem taşıyan tarımsal ürünlere ve içeceklerimize sahip çıkmayı ön planda görmeliyiz.
 
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ''Yurtta Sulh, Cihanda Sulh'' kavramından hareketle, barış ve istikrarın Ay yıldızlı Şanlı Türk bayrağının dalgalandığı her yerde büyük rol oynamıştır ve 15 Temmuzda da bu vazgeçilmez kararlılığını ispatlamıştır.
 
Değerli okuyucularımız, 
Cumhuriyet ile ilgili bilgiler, bir hatırlatmadan ibarettir. Önemli olan husus bu hakka, milletçe bilerek sahip çıkmak ve onu nesilden nesile devretmektir.
 
Cenab-ı Allah, vatanımıza, Bayrağımıza, toprağımıza, ezanımıza göz diken çıkarcı  riyakar ve rüşvetçilere fırsat vermesin. Onları kahr-ı perişan etsin inşallah. Amin...
 
 
Milli varlığımız yönünden önemi çok büyük olan bayramları kutlarken bugünleri bize armağan edenleri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına emeği geçenleri rahmet, Gazileri minnet ve saygı ile anar. Hastalara acil şifalar dileriz.
 
 
CUMHURİYETİMİZİN 95. YILI KUTLU OLSUN.
 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 
 
Etiketler: CUMHURİYET, ve, tarımla, geleceğimiz, daha, güvenlidir.,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
811 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2249 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
306 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
223 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
194 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
316 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1020 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1115 Okunma.
30 Temmuz 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
864 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
639 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
636 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
673 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
649 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
322 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
341 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
319 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
409 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
345 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
351 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
323 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
326 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
423 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
390 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
419 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
349 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
828 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
724 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
597 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
695 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1018 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
733 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
1760 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1024 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1075 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1124 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1070 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
862 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
471 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
533 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
499 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
487 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
466 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
461 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
548 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
548 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
567 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
793 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
587 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
635 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
538 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
565 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
586 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
753 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
502 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
597 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
599 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
662 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
625 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
1515 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
659 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
525 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
603 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
659 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
631 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
488 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
623 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
806 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
493 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1009 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
599 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
437 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
583 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
639 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
712 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
610 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
673 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
567 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
714 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
684 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
745 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
686 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
734 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
798 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
786 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
738 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
705 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1075 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
778 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
823 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
570 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
1321 Okunma.
Haber Yazılımı