301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 08:02 Bu yazı 1067 kez okundu
 
Domates de ki mucizeler ve yerli malı
NUMAN ALADAĞ
numan2363@hotmail.com
 
 

Domates de ki mucizeler ve yerli malı

 

 

DEĞERLİ OKUYUCULAR

 

 

Feyzullah Değerli hocanın (Vaiz) okuduğu hadis-i şerif: ''Bilgiyi yazın da kaybetmeyin'' Ayrıca Feyzullah hoca, "Dua, daha çok, ruhun iç aleme doğru gerilimine benzemektedir.Genellikle dua, bir şikayetten, bir ıstırap çığlığından, yardım dilemektir. Duayı, ruhun Cenab-ı Allah'a yükselişi şeklinde tarif etmek mümkündür. " 

 

Ayrıca feyzullah hoca diyor ki: "Cenab-ı Allah'a inanan inançlı insanlar, hastalıklara karşı daha sabırlı oluyorlar ve şifaya kısa zamanda kavuşuyorlar." ifadesi, inançlı ve Müslüman olan herkesin bu seslenişten ders almalıdır.

 

REÇETE: 

Hindistan-Rajasthan da ikamet eden, Hindistan'nın yerli Türklerinden, ziraat mühendisi Kerimhan Tugrul Bahadur dan, kalp damar tıkanıklığı tedavisi için tavsiyeler:

Vücutta bir kanama ve yaralanma olduğu zaman, pıhtılaşmayı oluşturarak kanamayı durduran ''Platelet'' Trombosit  maddesi çok yoğun olduğu zaman damar tıkanıklığı ve daralmasına sebep oluyor. 4 adet Taze tarla domatesi veya günde 3 su bardağı domates suyu içiniz. Domates sezonunda (Sera domatesi olmayan) günde 400-800 gram arası domates tüketebilir.

Şifası: Modern tıp araştırmaları gösteriyor ki, domates aşırı kan yoğunluğunu azaltarak kalp ve damar sağlığı için çok faydalıdır.  Bu reçeteyi domates sezonu boyunca yapıp sezon bittikten sonra doktorunuza başvurup, etkisini (Şifasını) görebilirsiniz. 

 

Yıl kasım 1975 Yılı Ankara: Ankara-kızılay-Selanik caddesinde Adalet Partisi genel merkezinin 4'cü katında, Tokat Milletvekili (Din görevlisi-vaiz) Feyzullah Değerli hoca'ya nezaket ziyaretine gittim. Hocanın makamında çay içiyorduk, hoca'nın sekreteri elinde iki teneke büyüklüğünde bir koli ile içeri girdi, hoca o nedir kızım diye sordu, sekreter Mustafa Vasfi Bey geldi o getirdi efendim. Hoca hemen hızlı bir şekilde fırlayarak sekreterlikte oturan Mustafa Vasfi amcayı kolunda tutarak makamına getirdi. Hoca, hemşehrim, yine ne getirdin diye sordu. Muftafa Vasfi amaca dedi yeni mahsul domates suyu hocam. Hoca, yahu hemşehrim sen hiç mi eli boş gelmeyeceksin diye sitem etti, Mustafa vasfi amca, Hocam, bir din görevlisi olarak sen bari bunu söyleme diye sitem etti.  Mustafa Vasfi amca, "Ziyaretine gittiğin kişi ne kadar zengin olursa olsun ve hangi makam da olusa olsun eli boş gidilmez ve ziyaretine giden misafirin eline mutlaka  bakar." Bu adet, Tarihi Türk geleneklerinin vazgeçilmezlerin vazgeçilmezleridir. Çünkü Türkler, dünyanın en cömert insanlarıdır dedi.

 

Orta Anadolu da, Türk tarımında, reel tarım ve tarıma dayalı sanayide, ilklere imza atan ve 1964 yılında Türkiye de ilk defa pastörize domates suyu üreten ziraatçi Mustafa Vasfi amca, domates ve suyunun faydaları hakkında sohbet ederken, Feyzullah Değerli Hoca, kendisine gelen 1976 yılı ajandasını bana vererek Nooman (Numan), Mustafa Vasfi hemşehri'min dediklerini tek tek yaz dedi.  

 

 Mustafa Vasfi amca'dan Domatesin şifa tarifleri:

1- Eşit miktarda domates suyu ve yoğurt kokteyli çok lezzetlitlidir. Bu kokteyli yaz mevsiminde kullanmayı alışkanlık haline getirin ki, sağlıklı bir yaşamınız olsun diye tavsiye etti. 

2- Kırmızı iken koparılan domates asit, kendi kalsiyumu ile birleşiktir. Böbrek taşından korkanlar 80-120 gram yoğurt veya 20-30 gram peynir ile yiyerek asidin kana geçmesi önlenir.

3- Domates, iyi sindirim, bağırsak kokuşması, kabızlık, kan yapışkanlık ve asitliliği, eklem yangısı, gut ve zayıflamada etkilidir.

4- 30 Gün sure ile, bir su bardağı Domates suyuna yüzde 20 kereviz'in kök veya yaprak suyunu sıkıp ilave edip, günde üç su bardağı için. 

Şifası: Bu reçete, insana enerji ve kuvvet verir. Kış hastalıklarından korur.

5- 70 Gram domates suyu, iki gram farma (Bitkisel) gliserin, 30 gram votka ile karıştırıp yüze sürülürse ergenlik sivilceleri çıkmaz.

6- Diş eti iltihabını önler.

7- Ceviz büyüklüğündeki domatesi ortadan ikiye bölüp nasıra bağlanırsa, nasır kolayca sökülür. Nasır sökülünceye kadar devam edilir.

8- Bağırsak iltihapları için çok etkilidir.

9- 50 gram domates suyu, 4 gram farma (Bitkisel) gliserin karıştırıp, traş olduktan sonra yüze sürüp, 20 dakika bekleyip yüzünüzü yıkadıktan sonra, kış aylarında soğuğa karşı cildinizi korur. Aynı reçeteyi bayanlar ve genç kızlarımız da rahatlıkla yapabilirler.

10- Devamlı domates ve domates suyu tüketenler, kansere karşı korunmuş olurlar.

11- Üzüm bağlarının etrafına ve içine tenekelerede domates dikilirse, üzüm salkımlarını arıların hücumundan korur. 

12- Domates damarları yumuşatır.

13- Domates yapraklarında ve gövdesinde "Solanin" denilen zehirli alkoloid içerdiği  için, sinek ve böcekleri uzaklaştırır. Sebze ve meyve bahçelerinde kimyasal ilaç yerine domates yapraklarını ezip ve özellikle dalında ki, meyvelerin üzerine püskürttüğünüz zaman, meyvelerin böceklerden zarar görmesini ve dökülmesini önlemiş olursunuz. 

14- Özellikle akarsu kenarlarında ikamet edenler, yatak odalarına bir-iki demet kurutulmuş domates yaprağı koyunuz. Bu uygulamayı, okulda iken İtalyan muallimlerimizin (Öğretmen)  yaptığını gördüm ve dikkatimi çok çekti. Evin her tarafını kimyasal ilaç ile ilaçlamaksa, böyle pratik ve sağlıklı tarif daha faydalı olur. Ayrıca domates yaprağı böcek ve arı ısırmalarına da çok faydalıdır. Bir yerinizi herhangi bir böcek ısırdığı zaman, hemen domates ekilmiş bahçeye koşup domates yaprağını koparıp ve ısırılan yeri domates yaprağı ile ovuşturun. Maydanoz da aynı etkiyi gösterdiğini unutmayın. 

15- Domates, vücutta toplanan zehirlerin dışarıya atılmasını sağlar.

 

Ey "Lafla Millilik olmaz" diyen TBMM Başkanı mühendis Binali Bey!

Türk milleti'nin ruhunda, kültüründe ve geleneklerinde çalışmak ve üretmek vardır. O zaman, Türk çiftçisi ve sanayicisi destek istediği noktalardan uzak durmamalıdır. "Lafla Millilik olmaz" diyenlerin, halen bu milli seslenişi geçerli ise ozaman, Türk çiftçisi-sanayicisinin, daha güçlü olmasını ve Türk Milletinin sağlıklı beslenmesine önem vermeliyiz. 

 

Bir mühendis olarak bu Milli seslenişi söyleyen TBMM başkanı Mühendis Binali Yıldırım, acilen Türk Çifçisine-sanayicisi'ne sahip çıkmalıdır. Özellikle tarımda modernleşme konusunda 2019 yılı sezonunda uygulanabilir kanunların çıkması gerekiyor. Türk tarımının moderleşmesini isteyenlerin, lafla değil, icraatla olur ilkeleri halen geçerli midir?  Mühendis Binali'nin, bu Milli seslenişinin geçerli olduğuna inanıyorum. 

 

Ayrıca Mühendis Binali, Türk çiftçisi-sanayicisi'nin, sorunlarını yakinen bilen birisidir. "Lafla Millilik olmaz" sözlerini, TBMM başkanı olarak,  o zaman hemen gerekli kanunların çıkmasına önderlik etmelisin. Eğer Milli seslenişleri geçerli değilse, o zaman kimse ilgilenmez. 

 

Binali Bey, teori ile pratik, 5 artı ve 5 eksi ile denk olmalıdır. Yani yalnız lafla, "Gün dostunu düşmanını tanıma günüdür" ve "Lafla Mlillilik olmaz"Milli seslenişlerini,  Türk asıllı, bir Türk Milliyetçisi olarak söylediysen o zaman, tasarrufunda olan sorumlulukları harekete geçirmelisin. 

 

Mühendis Binali Beye bir hatırlatma: 

Türkiye'nin sanayi ötesi toplum bir ülke olması ve gerçek demokrasinin mevcudiyetinden bahsedebilmemiz için, ilk önce iktisadi demokrasinin kurulması gerekir. 

 

Mühendis Binali Bey, bir mühendis olarak acilen, bir kamu kuruluşu olan Torku'nun ve Milli sermayenin, doğal dondurma üretmesi için, dondurma sektörüne girmesine yardımcı olunuz. Torku, süttozu gibi domates unu üretim işine girmelidir. Türkiye de domates unu üreten sektör yok Bu uygulama ile domates üretimi ve domates ürünlerine ilgi çoğalacaktır. 

 

Domates unu, ekmek üretimide ve bir çok gıda üretiminde aktif madde olarak kulanılır. Bu da Türk Milletinin, sağlıklı olmasını sağlar ve hastahanelere yığılmayı ve kimyasal ilaç kullanmayı asgariye indirir. Ve en önemli tarafı da, iş gücü kaybının önlenmiş olmasıdır.

 

Dondurma ve hazır içeceklere, Türk Milletinin teminatı olan genç nesillerin fanatikçe ilgi göstermesi dikkat çekicidir! 

 

O zaman acilen önce bir mühendis, sonra TBMM Başkanı olarak dondurma üretimine el atmanız gerekiyor. Dondurma da kullanılan malzemeler (İçindekiler)'in, sigara da ki uyarılar gibi en az 14 karekterinde yazılması gerekiyor. Tüketici, ne yediğini-içtiğini bilmelidir. 

 

Ayrıca okullarda öğrencilere yerli malı tüketim kültürü eğitiminin verilmesi gerekmiyor mu? Bu konuda yeni Milli eğitim Bakanına büyük görevler düşüyor: Milli eğitim Bakanı, geçmişte yerli malı haftası düzenlenirdi. Acilen yerli malı haftası dünlenmesini okullarda başlatma talimatını vermelidir.

 

Eğer ki, TBMM Başkanı Mühendis Binali Yıldırım'ın, "Lafla Millilik olmaz" Milli seslenişi halen geçerliyse yapılır, eğer geçerli değilse ve gündem gereği Binali Bey o Milli seslenişi söylediyse yerli malı haftasını kutlamalrı dikkate alınmaz ve yapılmaz. 

 

İnşallah bu konuda mühendis Binali bey, gerekeni yapar ve bizi mahçup eder. Biz de kendisi gibi Türk Milliyetçileri olarak, Binali Beye teşekkür ederiz.

 

Gıda ve içecek, özellikle eğitim görenler için stratejik önem taşımaktadır. Sağlıklı beslenme demek, Türk Milletinin geleceğini teminat altına almak demektir. 

 

Özellikle Ermeni soykırımına destek veren ülkelerin, Türkiye de faaliyet gösteren ve genellikle temel gıda ve içecek sektörüne özen gösterilmeyerek, ekonomik yaptırım uygulamak, geleceğimizi ve sağlığımızı teminat altına almak olacaktır. 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA: 

Türk Milleti olarak, özellikle tükettiğimiz içecek ve temel gıda markasının (Firma)  sahibi kimdir diye İnternette araştırarak her türlü bilgi karşınıza çıkacaktır. Onun içindir ki, tükettiğimiz temel gıda ve içecek sektörlerinin Milli sermaye olmasına çok ama çok dikkatli olmalıyız. Firma sahibi kimdir, hangi ülkenindir araştırmasını adet haline getirmeliyiz ki, geleceğimizi teminat altına alalım.

 

NOT: Bu hatırlatmalar: Milli bir görev ve bilgi amaçlıdır. 

Ayrıca Türkiye de faaliyet gösteren Ermeni soykırımına destek veren ülkelerin firmaları, Ermeni soykırımına destek veren ülkeleri, naalet ve nefretle, tarih de yeri olmayan bir şeyi desteklemelerini kınadıkları zaman, o firmalara ekonomik yaptırım yerine ilgi göstermeliyiz.

 

Ziraatçı Mustafa Vasfi amcanın, reçetelerine ilaveten, Numan Aladağ'ın, Rajasthan Tarım üniversitesi okul notlarını da ilave edelim:

1- Domates, özellikle akciğer, mide ve prostat kanserleri olmak üzere kanser riskini azaltmada etkili olan büyük miktarda antioksidan likopen içerir. 

2- A vitamini içerdiği için, gece körlüğünü ve makula dejenerasyonunu engellemenin yanı sıra görme yeteneğinizi geliştirmeye yardımcı olur. 

3- Domates çeşitli hastalıklarla mücadele etmenin yanı sıra sağlığınızı iyi durumda tutan besin ve antioksidanlarla doludur.

4-  Yaşlanma işaretlerini önlemek domates ve ürünleri, cildin oksijeni emmesini ve yaşlanma belirtilerini önlemesini sağlar. Cildin daha genç sağlıklı görünmesini sağlayan muhteşem bir doğal cilt bakımı sağlar.

5- Saç dökülmesini önleyin.  Domates, saç dökülmesi için mükemmel doğal bir tedavidir. Domates püresi ile saç derisine uygulayın, saç dökülmesini önleyin. Bir domatesi püre haline getirip fraksiyon yaparak, saçınıza uygulayın. 20 Dakika bekletip durulayın. Haftada 3 kez tekrarlayın.

6- Domates, kepek ile savaşan ve kafa derisinin uygun doku gelişimi için kalojen sağlayan yüksek miktarda C vitamini içerir. 

7- Yumurta büyüklüğünde 3 adet domates ve iki çorba kaşığı taze sıkılmış Limon suyu ile macun yapın, yavaşça kafa derisine uygulayın. Saç derisini tırnaklarla çizmeyin. Saç derisine uyguladığınız kremi 30 dakika bekletin. Saçınızı yıkayın.

8- Saç parlaklığı için, 3 adet orta boy domatesin suyunu sıkın. Saçınıza ve saç derisine püskürtüp bir saat sonra yıkayın.

9- Domates, ölü deri hücrelerini çıkarmanıza yardımcı olabilir. Yumurta büyüklüğünde 3 domatesi, robotta püre haline getirip üzerine bir tatlı kaşığı şeker ekleyin. Yüzünüze dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Ayrıca bir domatesi yarıya bölüp üzerine şeker serperek cildinizi ölü hücreleriyle yıkamak, temiz ve taze görünümlü bir cilt elde etmek için hafifçe fırçalayın.

10- Pürüzsüz cilt:  Yarım çay bardağı domates suyuna bir yemek kaşığı bal bal katıp yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın.

11- Güneş ışığını önleyin:  Bir tatlı kaşığı yoğurt, iki tatlı kaşığı taze domates püresi ile karıştırın. Bunu yüz, boyun, el ve ayaklara uygulayın. Domates cildi yumuşatırken yoğurt, cildin yumuşak ve esnek olmasını sağlayan bir protein takviyesi sağlar.

12- Doğal beyazlatma maddesi: Domates, doğal bir ağartma maddesi olarak kabul edilir ve cilt tonunu aydınlatırken çok faydalıdır. 

Malzeme: 2 çay kaşığı yulaf ezmesi, 2 çay kaşığı yoğurt ve 3 tatlı kaşığı domates püresi ile beraber hazırlayın.

Uygulama: Yüz ve boyun üzerine uygulayın 25 dakika bekletin. Yulaf ezmesi cildi nazikçe temizler, yoğurt ve domates de lekeleri temizlemeye yardımcı olur. Bu reçete, cildi iyileştirir. 

 

NOT: Tüm reçetelerin etkinliği, insanların tabiatına göre değişebilir. Bu konuda bilginiz olsun.

 

UYARI! 

Domates'i kullanmadan önce, doktorunuzun görüş ve önerilerini alarak tüketmeniz daha faydalı olur. 

Böbrekleri hassas olanların, böbrek-kum düşürenler ve romatizmalıların, günde iki yumurta büyüklüğünden fazla yemeleri tavsiye edilmez.

Kanser başlangıcında domates yemeyiniz. Egzaması ve mantar rahatsızlığı olanlar da domates yememelidir.

 

Cümle Vatan Şehitlerini, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal  ATATÜRK'ü, nesli tükenmiş müslümanları ve merhum Feyzullah Değerli hoca'yı (Vaiz), Mustafa Vasfi amcayı Rahmetle, Gazileri minnetle, Anar, hasta-yaralılara acil şifalar dileriz.

 

 
 
Etiketler: Domates, de, ki, mucizeler, ve, yerli, malı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik eşiğimiz
139 Okunma.
16 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi
123 Okunma.
12 Mart 2019
DEMOKRASİDE BÜYÜK RİSK
137 Okunma.
07 Mart 2019
Regaip Kandilinde, Türk İslam gelenekleri
163 Okunma.
02 Mart 2019
RÜŞVET VE RAF BEDELİNE DUR DİYENLER 31 MART SEÇİMİNİ KAZANIR
274 Okunma.
21 Ocak 2019
ÜÇ R'ye DUR DİYEBİLİRİZ
4761 Okunma.
15 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...
645 Okunma.
06 Ocak 2019
Mübarek elma, hem deva hem şifadır
572 Okunma.
28 Aralık 2018
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ
918 Okunma.
06 Aralık 2018
Lahananın şaşırtıcı faydaları
1993 Okunma.
24 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı
1881 Okunma.
18 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu
1009 Okunma.
09 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini
1411 Okunma.
28 Ekim 2018
CUMHURİYET ve tarımla geleceğimiz daha güvenlidir.
1159 Okunma.
27 Eylül 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN
2434 Okunma.
16 Eylül 2018
Eğitim ve Milli Ekonomi
478 Okunma.
10 Eylül 2018
HİCRİ YILBAŞI VE AŞURA GÜNÜ
391 Okunma.
07 Eylül 2018
ADALE VE KRAMP AĞRISI
360 Okunma.
28 Ağustos 2018
ZAFER BAYRAMI VE EKONOMİK TERÖR
468 Okunma.
18 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz
1153 Okunma.
12 Ağustos 2018
Vatan sevgisi ve raf bedeli şartı
1271 Okunma.
23 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ
823 Okunma.
15 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin, 15 Temmuz Zaferi
780 Okunma.
07 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER
949 Okunma.
26 Haziran 2018
OĞUL OTU VE GİZLİ MUCİZELERİ
1027 Okunma.
21 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet
483 Okunma.
17 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR
482 Okunma.
13 Haziran 2018
MÜ'MİNLERİN BAYRAMI
446 Okunma.
07 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti
558 Okunma.
03 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun
475 Okunma.
28 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF
498 Okunma.
21 Mayıs 2018
Ekonomik Terör ve Kudüs
473 Okunma.
15 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz
485 Okunma.
12 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!
578 Okunma.
06 Mayıs 2018
24 Haziran da ki irade, istikbali tayin eder
545 Okunma.
29 Nisan 2018
Berat Gecesinin bereketi
567 Okunma.
16 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR
479 Okunma.
31 Mart 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet
966 Okunma.
27 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek
883 Okunma.
21 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz
753 Okunma.
17 Mart 2018
Çanakkale Ruhumuz ve Anzaklar
830 Okunma.
08 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR*
1177 Okunma.
01 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL
1034 Okunma.
18 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet
1907 Okunma.
11 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular
1177 Okunma.
04 Şubat 2018
TEMEL GIDA-İÇECEK VE TARIM
1242 Okunma.
28 Ocak 2018
ZAYIFLAMA VE İLTİHABI KURUTMA REÇETELERİ
1264 Okunma.
22 Ocak 2018
CİLT GÜZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
1228 Okunma.
14 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA
1055 Okunma.
08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR
640 Okunma.
01 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ
695 Okunma.
17 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR
645 Okunma.
29 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
625 Okunma.
24 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL
613 Okunma.
17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM
602 Okunma.
28 Ekim 2017
''CUMHURİYET'' BAYRAMDIR
706 Okunma.
23 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler
702 Okunma.
14 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ
709 Okunma.
02 Ekim 2017
DİZDEKİ KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ
948 Okunma.
25 Eylül 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)
723 Okunma.
12 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ
783 Okunma.
31 Ağustos 2017
Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde
686 Okunma.
29 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95 Cİ YILDÖNÜM COŞKUSU
711 Okunma.
21 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala
713 Okunma.
03 Ağustos 2017
FESLEĞEN (TULSİ)'NİN FAYDALARI
989 Okunma.
13 Temmuz 2017
ŞEHİTLERİMİZE VEFA
682 Okunma.
02 Temmuz 2017
Raf Bedeli uygulaması karşısında milli duruş
747 Okunma.
24 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı
756 Okunma.
20 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır
817 Okunma.
09 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR
775 Okunma.
31 Mayıs 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ
1730 Okunma.
25 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları
811 Okunma.
18 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !
678 Okunma.
14 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!
758 Okunma.
09 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET
823 Okunma.
07 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK
810 Okunma.
30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE
641 Okunma.
22 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM
754 Okunma.
16 Nisan 2017
ÖZLÜ SÖZLERDE HAK VE ÖZGÜRLÜK
936 Okunma.
12 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI
640 Okunma.
29 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti
1152 Okunma.
26 Mart 2017
HAYAT İÇİN ADALETİN önemi
728 Okunma.
23 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi
576 Okunma.
16 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart
734 Okunma.
11 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.
794 Okunma.
06 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu
840 Okunma.
04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet
753 Okunma.
25 Şubat 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...
776 Okunma.
18 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü
728 Okunma.
11 Şubat 2017
RAJASTHAN'da GUATIR TEDAVİSİ
862 Okunma.
04 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri
814 Okunma.
29 Ocak 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM (DÜZELTME)
899 Okunma.
23 Ocak 2017
RAJASTHAN'DAN SAĞLIK VE MUTLULUK ÖNERİLERİ
820 Okunma.
15 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM
892 Okunma.
12 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER
948 Okunma.
02 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler
919 Okunma.
24 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI
889 Okunma.
29 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI
826 Okunma.
23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
1235 Okunma.
15 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR
997 Okunma.
13 Kasım 2016
İnsan da ve doğa da sevgi
966 Okunma.
09 Kasım 2016
ATATÜRK'ü 78 ci Yılında Rahmetle Anıyoruz....
671 Okunma.
03 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM
1550 Okunma.
Haber Yazılımı