301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 09:11 Bu yazı 328 kez okundu
 
(ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMAN’IM)
HALİL SULHAN
 
 

ELHAMDULİLLAH MÜSLÜMAN’IM)

 

Elhamdulillah Müslümanız ama hiç bir amelimiz Müslüman ameli ile örtüşmüyor. Hasta ziyaretine geriz fotoğraflarla şov yaparız. Mevlit veririz Zenginleri çağırıp boy boy fotoğraflar atarız Facebook’a, Sokakta yürürüz şunun şurası ne kadar büyük deriz. Kürt-Türk-Arap Kardeşiz deriz. Kardeşin hak hukuk adaletini ayırt ederiz. 


Mal ve Mülkün sahibi olan Allah’ın Malları ile şov yaparız Araba Resimlerimizi şu mal bu mal Resmini atarız.(Malız ya) 
Yaşımız olmuş 60-70 hala Facebook’ta karı kız peşinde koşarız. Kendi Cehennem Ateş’imize odun atarız. 


Baba: Oğlum bir su versene, Oğul çoktan (Kapitalist Dünya’nın evladı olmuş bile...) Oğul: Baba  sen alsana ya oyunum bitmek üzere, az kaldı baba... Mühendis demir ve çimentodan çalar. Doktor hastaya müşteri gözü ile bakar. Öğretmen çocukları bir maaş verinimeti olarak görür. Adalet Mülk’ün Temeli olan Allah’ın diye yazar hemen bir talimatla suçlu hapisten çıkar. suçsuz hapis yatar. 
Manav’dan bir sebze meyve alırsın hepsi çürük çıkar. Marketten bir şey alırsın aynı ürünü 100 yerde farklı farklı alırsın... Nerde İslam Ticaret Ahlak’ı ? Devleti yönetmek isteriz Devlet malını( Yetim malınız yeriz) 


Hepimiz  bu çirkin şeyleri yapıp  sonra Elhamdulillah ben Müslümanım deriz. Nasıl olsa kalbimiz temizdir. Cennet garantidir ya...İslam var Müslüman Yok asıl mesele de budur. İslam Devletleri vardır. Ama içinde İslam’iyet, yoktur. Allah aşkına kendimizi sorgulayalım kendimizi, hesaba çekelim. Nerde hata yaptık diye, hemen tövbe edip Rahmet kapılarının üzerimize açılmasını dileyelim Allah’mız’dan... Müslüman son peygamberimiz Hz Muhammed SAV gibi Emin olmalı ve Kulluk görevini en iyi şekilde yerine getiren Allah’ın sevgili kulları olmalıyız... Bizim olmayan yalan yanlış Kapitalist sistemin kültürünü üstümüzden atalım. En akıllı Müslüman Allah’ı seven yanlış yapmaktan korkan İnsandır. Doğru olalım. Dürüst olalım hep beraber gerçek Müslüman olalım... Gerçek Müslüman olunca da elimizi kalbimize koyup gönül rahatlığıyla Elhamdulillah ben Müslüman’ım diyenlerden olalım..

.Yazıyorsam Sebebi Var

Saygılarımla 

Artuklu Haber Yazarı 
Araştırmacı-Tarihçi 
Halil Sulhan

 
Etiketler: (ELHAMDULİLLAH, MÜSLÜMAN’IM),
Yorumlar
Haber Yazılımı