301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
29 Ekim 2017 - Pazar 20:47 Bu yazı 7849 kez okundu
 
GELİN, ANTALYA İLE MARDİN'İ BİRBİRİNE BAĞLAYALIM
ABDULVAHAP KARTAL
vahap.abdullah@gmail.com
 
 

GELİN, ANTALYA İLE MARDİN'İ BİRBİRİNE BAĞLAYALIM

 

 

Sevgili dostlar hepimizin derdi aynı. Bu cennet vatanda yaşlısıyla genciyle iyi bir iş imkanı, güzel bir eğitim ve güven içinde geleceğe yürümek. Pekiyi bu nasıl olacak? Şehrin ürettiği ekonomi ortada. O halde kentimizin ekonomisini büyütmek için her fırsatı değerlendirmeli ve en ufak bir imkanı dahi göz ardı etmemeliyiz.

 

Geçtiğimiz günlerde Antalya'da 8'incisi düzenlenen YÖREX fuarına katılma fırsatım oldu. Diyarbakır, Batman, ile birlikte güzel kentimiz Mardin de Doğu Kalkınma Ajansı çatısı altında fuara katıldı. Bunu görünce inanın memleketim adına çok sevindim. Gelecekte kendi  Ticaret Odası Başkanlığı bünyesinde katılması temennisinde bulundum.  Tabii Antalya'da güzel insanlarla tanışma fırsatı da yakaladım. Özellikle Antalya'da iş yapan Mardinli iş adamlarını görünce geleceğe dair heyecanım, inanın arttı. Yeni tanıştığım iş adamlarından birisi bana yaptığı çalışmaları anlattı ardından güzel bir öneride bulundu.

 

Antalya-Mardin arasında daha önce direkt uçak seferlerinin olduğunu ancak bir süre sonra  kaldırıldığını hatırlatan  Antalya’da turizm sektöründe çalışan Mardinli işadamı, "Neden Antalya'dan Mardin'e direkt uçak kaldırmıyoruz? Biz işin içindeyiz ihtiyacın arttığını görüyoruz. Hem yurtiçinde insanlar daha fazla Mardin-Antalya arası gidip gelmeye başladı hem de Antalya'ya gelen yabancı turistin Mardin ilgisi arttı. Turistlerin gruplar halinde bir gezi turuyla Mardin'e götürülmesi pek ala mümkün” dedi.

 

Ben de bu iş adamına katıldığımı özellikle belirtmeliyim. Şimdi asıl mesele bu talepleri kime ve nasıl ulaştıracağız? Bildiğim kadarıyla bu tür istekleri Ulaştırma Bakanlığı’ına bağlı Sivil Havacılık Müdürlüğü karşılıyor. STK’lar, iş insanları ve kentin ileri gelenleri bu ihtiyacı somut raporlarla yetkililere bir an önce duyurmalı. Duyurmalı ki Mardin'in turizm ve iş potansiyeli zaman kaybetmeden karşılansın. Böylece hem Mardin'in ekonomisine can suyu sağlansın hem de Akdeniz'in incisi Antalya, güneydoğu bölgesinin nadide şehri Mardin'e bağlanmış olsun.

 

 

ABDULVAHAP KARTAL/İSTANBUL

vahap.abdullah@gmail.com

 

 
Etiketler: GELİN,, ANTALYA, İLE, MARDİN'İ, BİRBİRİNE, BAĞLAYALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı