Yazı Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 16:26 Bu yazı 706 kez okundu
 
HİZMET OTELLERDE DEĞİL MEYDANDA YAPILMALI
 
 

Yüreklerimizi dağlayan, Mardin'deki trafik kazalarına bakınız tabiki bazıları "takdiri ilahi" diyecek amenna, amma eşeğini sağlam kazığa bağla sonra Allah'a tevekkül et demiş atalarımız.

 

Mardin halkı trafiğin yoğun olduğu yerlerde üst geçit istiyor, sizce çok şey mi istiyorlar?

 

Artuklu belediyesinden devlet hastanesine kadar olan mesafeyi sürücüler formula 1 yarışlarına hazırlanan pilotlar gibi hız yapıyor, buna bir önlem alan yok, bunun sonucunda onlarca vatandaşımız bahsettiğim alanda hayatlarını kaybetti.

 

Türkmen deresi yada yeni adıyla ölüm deresi için masanızda bir proje var mı? Varsa ne zaman hayata geçireceksiniz?

Gap sulama kanalı, ha bugün ha yarın derken bir türlü bitmedi ve bu gidiş ile biteceğe benzemiyor.

 

Atıl durumdaki kamu binalarını yazmama gerek yok.

 

Velhasıl memlekette sorun çok lakin sorunlara kalıcı çözümler yerine devamlı yaptıkları gibi yara bandı sardıkları için maalesef sorunlar iyileşme yerine kangrene dönüşmüş durumda.

 

Nur mahallesi, vali ozan caddesi, ademhan petrol civarı bütün binalar iki aydan bu yana su alamadıklarını söylüyorlar. Yetkililere duyurulur.

 

Sayın Bölünmezin, Rixos otelde verdiği iftar yemeği basına yansıdığı kadarı ile içerisi şampiyonalar ligi gibi. Okuduğumuz kadarı ile hatta yanlış olmasın kendi beyanlarını buraya aktarayım ki, eksik fazla bir şey olmasın.

 

"BÖLÜNMEZ Ailesi olarak bugün iftarımızı Ankara'daki #Mardin'li bürokrat ve STK temsilcileriyle gerçekleştirdik. Davetimize teşrif eden hemşehrilerimiz soframızı bereketlendirdiler, bizleri şereflendirdiler. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. #Ramazan vesilesiyle bir araya geldiğimiz bu iftar İnşallah daha sonra Mardin'imiz için birlikte yapacağımız icraatlere ve kuracağımız gönül köprülerine önayak olacaktır" diye bitiyor.

 

Referandum süresi boyunca, 
* Kapı kapı, gezdiğiniz
* Oylarını talep ettiğiniz
* Meydanlarda tatlı
* Hastane önünde gevrek dağıttığınız
* Mırrasını, çayını yudumladığınız
* Imlebbeslerini avuçladığınız
* Evlerini
* Gönüller'ini size açan, kadim halk emin olun Rixos otelin adını bile bilmiyor. Ben bile yazarken zorlandım. Sayın abiler, ablalar hizmet otellerde değil meydanlarda yapılır.

 

Sözün özü;
Referandumdan çıkan sonuç üzerinden yapılan analizler, yazılan yazılar bize şunu kesin gösterdi. İstanbul'da yapılan köprüyü açılan tünelleri, yapılan yatırımları Mardin'de anlatırsanız alacağınız oy ancak bu kadar olur

 

AHMET ÇINARBAŞ

 
Etiketler: HİZMET, OTELLERDE, DEĞİL, MEYDANDA, YAPILMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı