Yazı Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 17:56 Bu yazı 974 kez okundu
 
İSRAİL BAYRAĞI YERİNE...
MEHMET ŞERİF ÖTER
mardintoplumsaldayanisma@hotmail.com
 
 

             İSRAİL BAYRAĞI YERİNE...

 

 

Dünyanın jandarması Ortadoğu’nun cellâdı. İŞİD &  DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerin yaratıcısı, kullanıcısı. Nerdeyse Müslüman devlet yöneticilerinin  tümünün patronu ABD. ve İsrail emperyalizmi bu güne kadar başta Ortadoğu ve Dünyanın başka bazı yerlerinde yer altı ve yer üstü zengin kaynaklarını sömürmek uğruna insanlara yaşattığı trajedilerin çoğu hala göz önünde ve canlı. 

 

Menfaat, çıkar söz konusu oldu mu  akla, vicdana sığmayan, vahşet ötesi yıkım ve kıyımlarla güçleri yettiği Devletleri, toplumları yok etmek için şeytani entrikalarla bahaneler, sebepler yaratırlar. Hafızamızı zorlamadan şöyle azıcık birkaç sene öncesine gidelim. 2001 senesinde 11 Eylülde şaibeli bir şekilde ikiz kulelere yapılan saldırıyı bahane ederek Afganistan’a girdi. Kimyasal, nükleer silahları bahana ederek Irak’ı işgali etti. Demokrasi ve özgürlük vaadiyle Libya, Mısır, Suriye, Yemen gibi Ülkelerde çıkarttığı iç savaşlar sonucu yaşanan ölümler, yaralanmalar tahribatlar belki de bir asır tedavi edilemez boyuttadır.

 

Bu saydığım ülkelerin başkanları, yöneticileri ve bizim Ülkemizin de dönem, dönem bazı üst düzey yöneticileri dâhil  bir zamanlar ABD. ve İsrail emperyalistin can dostlarıydı. Belli bir yere kadar kullandıktan sonra kendilerine Biat’te hizmetkârlıkta, en ufak bir eksiklik  fark ettikleri anda hemen birkaç provokasyonla bunlar diktatördür halkına zulüm yapıyor,biz filanca ülke halkının dostuyuz yalanlarıyla  modeli geçmiş silahlarını emrindeki güçlere,örgütlere kullandırmak suretiyle ülkeleri darmadağın edip, devirdikleri eski diktatörlerin yerine  kendilerine daha çok biat edecek yeni ve taze  diktatörleri  iş başına getiriyor ve  ülkeleri parçacıklara bölüp, en az bir asır parçaladıkları ülkelerin  yer altı ve yerüstü kaynaklarını geçmişte olduğu gibi  sömürme planları şimdilik tıkır tıkır işleyerek devam ediyor.Şuan Suriye’de,Irakta yaşanan parçalanma planları bu projenin bir parçasıdır.                                       

Acı olan emperyalistlerin bu acımasız plan ve projelerinin yüklenicileri, uygulayıcıları,oyuncu ve aktörleri geçen yüzyılda olduğu gibi şuanda da yine Müslüman Devletlerin  başkanları,İdarecileri,Siyasetçileri ve halkın bir kısmıdır.

 

Son birkaç aydır bölge  gündemini en çok meşgul eden Kuzey Irak Kürdistan bölgesinde 25 Eylülde yapılacak bağımsızlık referandumu. Komşu Ülkeler olarak Türkiye, Irak  ve İran ileriye yönelik taşıdıkları endişelere dikkat çekerek şiddetle referanduma karşı çıkıyorlar. Referandum ve Bağımsız Kürdistan kararı,uygulaması hayata geçirilmesi.Riskiyle,hüsranıyla,günahıyla,cefasıyla,sefasıyla veya başarısıyla vs. kısaca her türlü olumlu ve olumsuz yönüyle Başta Irakta yaşayan Kürd ve diğer halkları birinci derecede her ne kadar ilgilendiren bir konu olsa da  bu kararın alınmasında İsrail  ve  ABD’nin talimatı olduğu aşikardır. Nitekim Bağımsızlık referandumun kampanyalarında Ala renginin yanında İsrail bayraklarının dalgalandırılması ve baş tacı yapılması İnsani değerler taşıyan vicdan sahibi hiçbir Kürd  ve demokrat insan bunu hoş karşılamadı ve kabullenmedi.  

 

Yeryüzünün en zararlı Ülkesi İsrail Basiretsiz,cahil ve gaflet içinde zevk u  sefada sarhoş olmuş Müslüman Araplar yüzünden yoktan devlet oldu. Siyonist İsrail kendini tüm insanlardan üstün görüyor. Onlara göre yaratılan her şey onların hizmeti içindir. Tüm insanlar onlara hizmet etmeli köle olmalı,hiçbir inanca saygı duymaz,değer vermezler. Üç büyük dinin kutsal şehri Kudüs’te uyguladığı insanlık dışı baskılar,tahribatlar tüm dünyanın gözü önündedir.Dünyanın jandarması torunu ABD.arkasında olduğu sürece İsrail zulmüne devam edecek. Böyle zalim bir devlet olan İsrail.  kimliğini, insani,kültürel ve diğer haklarını arayan kürd halkının dostu olacakmış, haklarını arayacakmış. Buna kargalar güler İsrail’in amacı ve büyük hayali  vaadedilmiş toprakları ele geçirmektir. Bu hayalini gerçekleştirebilmek için ileride Türkiye Cumhuriyeti topraklarına girme hedefi vardır. İsrail’e göre vaadedilmiş   toprakların bir kısmı Mezopotamya bölgesi Fırat ve Dicle arasıdır. Şimdi kalkmış Referandumdan önce aceleyle ben Kürd Devletini tanıyorum diyor. Seni gidi Zındık seni.

 

Emperyalistler Diktatör Saddam’a verdikleri kimyasal silahlarıyla  Kürdler katledilirken neden Siyonist İsrail’in sesi çıkmadı. Kimyasaldan kurtulan kürdlere kim sahip çıktı kardeş eli uzattı?              

 

    Tabi ki kardeş ülke Türkiye ve halkıydı. Siyonist İsrail değildi.  Şimdi kalkmış  kürdlerin dostu olmuş.  Aklı başında olan idrak sahibi hiçbir  kürd bunu  yutmaz.

 

Sayın Mesut Barzani İnançlı ve İmanlı bir lider olan Rahmet Melle Mustafa Barzani’n oğludur. İmanla mücadele eden bir babanın oğluna katil emperyalist,sömürgecilerin tuzağına düşmek yakışmıyor. İsrail Bayrağı yerine Kardeş ve komşu Ülkeler Türkiye,İran,Irak gibi devletlerin bayrağını ala renginin yanında olsaydı ve şöyle bir çağrı yapılsaydı komşu ve kardeş ülkeler endişe etmesin.  Referandumda bağımsızlık kararı çıksa da biz kardeş ve komşu Ülkelerle birlikte kararımızı değerlendirip uygulayacağız deseydi. İnanıyorum bu kadar endişe,panik ve gerginlik olmazdı.

 

 

 
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , İSRAİL, BAYRAĞI, YERİNE...,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
25 Aralık 2018
Halk Ne Kimlik Ne Menfaat Siyaseti ; Hizmet İstiyor
2152 Okunma.
10 Kasım 2018
EMPERYALİST ABD İLK KEZ Mİ ADAM HARCIYOR?
4913 Okunma.
23 Temmuz 2018
OHAL KALKTI ŞİMDİ MÜLKİ İDARİ AMİRLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR
6647 Okunma.
25 Haziran 2018
24 HAZİRAN’DA KİM KAZANDI, KİM KAYBETTİ, KİME NE MESAJ VERİLDİ?
1925 Okunma.
01 Haziran 2018
SEÇİMDEN SONRA MUTLAKA BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ HUKUK!
1247 Okunma.
15 Nisan 2018
SURİYE’DEKİ KİMYASAL ABD İŞİ OLABİLİR Mİ ACABA?
1175 Okunma.
13 Mart 2018
İTHAL ETMEDİĞİMİZ NE KALDI BİLİYORMUSUNUZ?
2076 Okunma.
04 Mart 2018
HELE ŞU KRAVATSIZ GAVUR ÇOCUĞUN BATAK YUNANİSTAN’A NELER ETTİĞİNE BAKIN.
2204 Okunma.
17 Ocak 2018
MADEM KÜRDLERİ ÇOK SEVİYORDUNUZ NEDEN PARAMPARÇA ETTİNİZ?
5588 Okunma.
08 Aralık 2017
PSİKOPAT TRUMP DÜNYAYI HİÇE MÜSLÜMANLARI YOK SAYDI...
933 Okunma.
11 Kasım 2017
HEP BARABER OLUNCA ANKARA ÇIKARMASI BİR BAŞKA ETKİLİ OLUYOR.
1679 Okunma.
21 Ekim 2017
ŞU Cİ. BU Cİ. VE IRKÇI SÖYLEMLER ÜLKENİN GELECEĞİNİ DİNAMİTLİYOR.!
916 Okunma.
20 Ağustos 2017
GERÇEK FETÖ CÜLER MASKE GİYMİŞ, İNSANLARI MAĞDUR EDİYOR. ALDANAN VE İFTİRAYA UĞRAYAN BEDEL ÖDÜYOR.!
1659 Okunma.
09 Temmuz 2017
BİR KANUN MADDESİNİ SÜRYANİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN DEĞİŞTİREMEZMİYİZ?
3019 Okunma.
12 Haziran 2017
ORTADOĞU HALKALARI BİRLİK OLMADIKÇA!
1176 Okunma.
15 Nisan 2017
ÜLKENİN HUZURU EYALET SİSTEMİNDE İSE..
1263 Okunma.
26 Şubat 2017
HİZMETLERİNDEN DOLAYI GEÇMİŞTE AK PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ BİRİ OLARAK.!
3321 Okunma.
30 Ocak 2017
TRUMP’IN MÜSLÜMANLARA YAPTIĞI AZ BİLE..
2019 Okunma.
14 Aralık 2016
MÜSLÜMAN HALKI BUNDAN SONRA DİKTATÖRÜNE SAHİP ÇIKARSA.?
1014 Okunma.
07 Kasım 2016
ŞİDDET İSTEYENLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEZ Mİ?
1373 Okunma.
28 Temmuz 2016
24 TEMMUZDA DEMİRTAŞ KÜLLİYEYE ÇAĞRILSAYDI?
2870 Okunma.
18 Temmuz 2016
15 TEMMUZDA HALK İKTİDARDAN ÇOK ÜLKEYE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI.
1744 Okunma.
20 Haziran 2016
GÜÇLÜ DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜĞÜN YOLU.
2751 Okunma.
07 Nisan 2016
ÖLÜMLERİN KARŞISINDA SUSMAK İNSANA YAKIŞMAZ.
1091 Okunma.
03 Kasım 2015
1 KASIM’DA KREDİ, TOKAT, UYARI VE DERS VAR.
1549 Okunma.
01 Ekim 2015
SİYASİ PARTİLER HALKIN GÖRÜŞÜNÜ DİKKATE ALIP SAYGI GÖSTERSE;
1126 Okunma.
21 Ağustos 2015
İngiliz dolaplarını bilir misiniz ?
1770 Okunma.
Haber Yazılımı