Yazı Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 10:06 Bu yazı 2636 kez okundu
 
ÖNYARGILI OLMAYIN!
HALİL SULHAN
 
 
Bu satırları yazarken Objektiflik Prensibimden yola çıkarak yazıyorum ve yazma gereği duyduğum İçin yazıyorum.
 
 
Değerli dostlar değerli Mardinliler. Lütfen ama lütfen İnsani ve Vicdani duygularınızı kaybetmeden eleştiri yapın, Önyargılı olmayın Önyargının İslam’da yeri yoktur, Önyargı gıybet İftira dedikodu İnançlı İnsanlara göre değildir. Daha düne kadar Gelen Milletvekilleri yapmacık bir kaç pozla İnsanlara 200 metre Yukarıdan bakan İnsanlar değil miydi ? Ne zaman fakirin evine gitti çayını içti ? Derdini dinledi Ne zaman bir fakiri adam yerine koydular.
 
 
 
Sayın Cengiz Demirkaya geldi düzen değişti, Vekillerin yeri halkın içi oldu. Mardin’in en ücra köşesinde ki vatandaşına kadar gidip dertlerini dinlemiyor mu ? Mardin Kızıltepe Çevre Yolu onayını almadı mı bu İnsan ? Benim babamın oğlumudur bu İnsan ? Neden karşılık beklemeden seviyorum, Sizin bilmediğiniz ama benim bildiğim Sayın Demirkaya Rabbin’e layık bir kul olmak Allah’ın rızasını kazanmak İçin gece gündüz çalışan bir İnsan, artık İnsanları adam yerine koyan feryadını dinleyen Kibirsiz, Egosuz bir İnsan bir Vekil vardır. Vefasız bir toplum olmayalım.
 
 
Mardin İlimiz Nüfusu 800 bin olan bir İldir 800 bin İnsanı memnun etmek mümkün müdür ? Elinde sihirli değnek var mıdır ? Mümkünsüzlüğü bile zorlayan bir Vekilimiz vardır. Aciliyeti çok büyük olmayan kişisel talepler Anzak zamanla yerine getirilir. Sistemsel bozukluklardan kaynaklanan problemlerden dolayı, sayın vekilimiz her talebi yerine getirmekte güçlük çekiyor. Yazar diye geçinen kalemleri satılmış kiralık, üçkağıtçı İnsanlar, neden gerçekleri yazmıyorsunuz neden Gazete köşelerinizde bu Memleketin sorunlarına eğilen mücadele eden bu İnsanı dile getirip Halkın Adamı, Hakkın Aşığı olduğunu vurgulamıyorsunuz ?
 
 
Lütfen ama lütfen, el İnsaf Vel Vicdan diyorum.... İnsan ayrımını yapmadan Sosyal kimliği ile vatandaşa hizmet eden İnsanlara ne zaman sahip çıkacaksınız ? Ben yazar değilim Yazarlık kimliğinden 2010 yılında İstifa ettim. Ama artık yazacağım... Yazıyorsam sebebi çok. Yazıyorsam ortada Yazar yok, Kalemlerinizi Sattınız, ama Vicdanınızı Satmayın, Vicdan eğer cüzdan olursa barbar bir toplum meydana gelir.
 
 
 
Gerçekleri Yazan Aydın ve saygın kalemlerin huzurunda eğildiğimi bildirir.
 
 
 
 
Saygılarımı sunarım...
 
Halil Sulhan-MARDİN
 
Etiketler: ÖNYARGILI, OLMAYIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı