301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 18:17 Bu yazı 614 kez okundu
 
Üç beş cahil dediğin...
 
 

Sosyal medyada gezinirken, ismini ilk olarak melun darbe sonrasında meydanda toplanan darbeye hayır diyen vatandaşlara dağıttığı çorba ile duyuran, daha sonrasında iddialara göre İŞKUR tarafından yapılan kuranın adil olmadığını gerçekten aç ve açıkta olan üç beş cahili ezanların ve salaların yükseldiği minarelerden ağızlarının payını bir güzel verdiğini söylediklerinde ikinci kez duymuş oldum.

 

Değerli Başkan

Üç beş cahil öyle veya böyle sizi eleştirebilir.

* Kaldırımları

* Sokakları

* Meydanda dağıttığın çorbanın tuzunu

* İlçe için yapılan projeleri beğenmeyebilir

* Esnafın alacağını eleştirebilirler

 

Size düşen sizi eleştirenlerle "kavga" etmek olmamalı.

Bir ağabey bir baba şefkati ile herkesi kucaklamalı, dinlemeli sorunlara eğilmeli kısa orta ve uzun vadede çözüme kavuşturmalısınız.

Bakınız dönemin Mardin belediye başkanı sayın  Mehmet Beşir Ayanoğlu kendisi hakkında en az yirminin üzerinde eleştiri içeren yazı yazmama rağmen 2013 yılında Mardin SİT Alanı Alt yapı çalışmaları kapsamında 1. Caddenin alt yapı çalışmalarında esnaf yolu

kapattı protesto etti, sayın Ayanoğlu protestonun  olduğu yere tek başına gitti protestocuları teskin etmeye, onları anlamaya çalıştı. Kızmadı, öfkelenmedi tepkilerini anladı. Kimseye hakaret etmedi, dışlamadı, ötekileştirmedi. Beyefendice meseleyi çözmeye çalıştı. Asil bir duruş sergiledi.

 

Sayın başkan,

 

Herşey bir yana belediyenizi ziyaret edenlere hediye olarak verdiğiniz üç beş kişinin zorla taşıdığı büyük bakır tombaktan bende istiyorum.

 

 

AHMET ÇINARBAŞ

 
Etiketler: Üç, beş, cahil, dediğin...,
Yorumlar
Haber Yazılımı