Mardin Büyükşehir Belediyesinden engelli vatandaşlara Büyük Destek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, tüm ilçe ve kırsal mahallelerde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
3.09.2020 13:28:00 572 0

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda sosyal belediyeciliğe önem veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, tüm ilçe ve kırsal mahallelerde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

 

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesine ulaşan ihtiyaç sahibi 270 vatandaşın, akülü sandalye, manuel sandalye, çocuk puseti, havalı hasta yatak, engelli WC, 3 tekerlekli engelli motorsiklet, engelli banyo yıkama aparatı, koltuk değneği, beyaz baston gibi tıbbi cihaz ihtiyaçlarını giderdi.

 

Engelli vatandaşlar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına kendileri ya da yakınları aracılığı ile başvuru yapabildikleri gibi Alo 153 hattını arayarak başvuruda bulunabilirler. Sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen engelli vatandaşın ihtiyacı gideriliyor.

 

Sosyal Hizmetler Daire Başkan Vekili Abdullah Yenigün, sosyal belediyeciliği önemseyen bir anlayışı ile her zaman için engelli vatandaşların yanından olduklarını kaydetti.

 

Bir telefon kadar yakın olduklarını dile getiren Yenigün, “Büyükşehir Belediyemizin bünyesinde kurulan Alo 153 hattı ile engelli vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız. Bu hat üzerinden istedikleri zaman bize ulaşıp sorunlarını dile getirebilirler. Engelli vatandaşlarımızın tıbbi ihtiyaçlarını giderdiğimiz gibi şuanda ibadethane ve hastane ulaşımı gibi insani ihtiyaçlarını gideriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç duyulduğu takdirde her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 • BIST 100

  1.471%-1,13
 • DOLAR

  7,4236% 0,96
 • EURO

  8,9715% 0,17
 • GRAM ALTIN

  412,72% -1,39
 • Ç. ALTIN

  680,988% -1,39
14° / 1°