BİLKENT SAHNE AST KASIM’DA DOPDOLU!

2021 – 2022 sezonunu oyunlarını Bilkent Sahne AST’ta sergileyen Ankara Sanat Tiyatrosu, Kasım ayı boyunca yine birbirinden ünlü isimleri ve çok değerli tiyatro eserlerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor.
Kültür ve Sanat 1.11.2021 10:02:00 0

Ankara Sanat Tiyatrosu, birbirinden ünlü oyuncuları ve çok değerli tiyatro eserlerini Kasım ayında da tiyatro severlerle buluşturmaya devam ediyor. 

 

W. Gordon Smith'in, Vincent Van Gogh’un kardeşi Theo’ya yazdığı mektuplardan derlemeler yaparak yazdığı, Ülkü Tamer'in çevirdiği, oyunculuğunu ve yönetmenliğini Hakan Gerçek’in üstlendiği tek kişilik “Van Gogh” oyunu,3 Kasım’da Bilkent Sahne AST’ta olacak. 5 Kasım’da İzler (Hayata Dair Müzikli Bir Yolculuk) prömiyerini yapacağı oyunla izleyicilerin karşısında olurken, 9 Kasım’da ise Türk kültürünün unutulmaya yüz tutan değerlerine bilginin ışığı altında tanıklık ettiren ve eğlenirken öğrenmeyi sağlayan “Sunay Akın ile Yüz Yüze” sahnede olacak. 

 

"Bir Beden Yedi Kadın..”

11 Kasım’da Songül Öden’in muhteşem oyunculuğu ile “Lâl Hayal” Bilkent Sahne AST’ta olacak. Farklı yaş ve statüden yedi kadının trajik komik hikâyesini anlatan oyun; birbirinden çok farklı bu yedi kadının yolunun gizemli bir polisiye bir hikâyenin geriliminde buluşmasıyla başlar. Karakterler; 16 yaşındaki hip-hop şarkıcısı, 70 yaşındaki Nişantaşı hanımefendisi, komşu kadın, üniversite öğrencisi, Allah’a yakaran babaanne, Sütlüceli kuaför ve koç burcu bir jinekologdur.

 

Tiyatro Keyfi tarafından 12 Kasım’da “Ted Bundy’’ oyunu ile seri katil Theodore Robert Bundy’ nin hayattaki son 53 dakikasını izleyiciyle buluşturacak olan Bilkent Sahne AST, 13-20 Kasım tarihlerinde Nobel ödüllü İtalyan yazar Dario Fo tarafından yazılmış iki perdelik tiyatro oyunu “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’’ tiyatro severler ile buluşacak. Cem Davran’ın yer aldığı bir mizah oyunu olan Davran Tiyatrosu ‘’Üçü Bir Arada’’ 23 Kasım’da sahnede olurken, 26 Kasım’da ise Tiyatro Keyfi tarafından “Bana Amy De – AMY WHINEHOUSE’’ ile dünyaca ünlü şarkıcının hayatı perdeye aktaracak. Ankara Sanat Tiyatrosu, 27-28 Kasım’da “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’’ sanatseverler ile buluşmaya devam edecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI -ANKARA

Anahtar Kelimeler: BİLKENT SAHNE KASIM’ DOPDOLU!
 • BIST 100

  2.011%-0,15
 • DOLAR

  13,4473% 0,53
 • EURO

  15,2832% 0,92
 • GRAM ALTIN

  792,26% 0,29
 • Ç. ALTIN

  1307,229% 0,29
-0.5° / -9.3°