BURSA İYİ PARTİ’DEN YALAN HABER TEPKİSİ!.

İYİ Parti Bursa İl Hukuk Politikaları Başkanı Avukat Kerem Arslan, “Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde öldüresiye dövülen taksici esnafıyla ilgili yayınlanan “suç makinası” başlıklı haberleri yalanladı.
Siyaset 22.05.2021 11:06:00 268 0

İYİ Parti Bursa İl Hukuk Politikaları Başkanı Avukat Kerem Arslan, “Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde öldüresiye dövülen taksici esnafıyla ilgili yayınlanan “suç makinası” başlıklı haberleri yalanladı.

 

Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici ve 3 belediye çalışanı tarafından darp edilen Engin Dürü’nün fuhuş ya da uyuşturucudan suç kaydı bulunmadığını belirten Av. Arslan, “Bu açık bir iftiradır ve kamu binasında işlenen gerçek insanlık suçunu örtme çabasıdır” dedi.

YALAN VE İFTİRA HABERİ
İYİ Parti Bursa İl Hukuk Politikaları Başkanı Avukat Kerem Arslan, “Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde öldüresiye dövülen taksici esnafıyla ilgili yayınlanan “suç makinası” başlıklı haberleri açık bir dille yalanladı.
Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici ve 3 belediye çalışanı tarafından darp edilen Engin Dürü’nün fuhuş ya da uyuşturucudan suç kaydı bulunmadığını belirten Av. Arslan, “Suç kaydı incelemelerimizde sözü edilen suçlarla ilgili herhangi bir kayda rastlamadık. Bu açık bir iftiradır ve kamu binasında işlenen gerçek insanlık suçunu örtme çabasıdır. 8-10 yıl önce yaşanan adli bir olayın, asılsız suçlarla ilişkilendirilmesi doğru değildir. Kaldı ki, bir vatandaşla ilgili suç kaydı bilgilerine hangi yetkiyle nasıl ulaşıp, ifşa etmeye çalışmanız da ayrı bir kişi hak hukuk ihlalidir” dedi.
Kerem Arslan’ın kamuoyuna yaptığı konu ile ilgili duyuruda ayrıca şunları söyledi.

VATANDAŞA PUSU İNSANLIK SUÇUDUR!
“İYİ Parti Bursa İl Teşkilatımız tarafından, önceki gün Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde bir vatandaşımıza atılan meydan dayağına tepki olarak önceki gün bir basın açıklaması yapılmıştır.
İlçe Adliyesi önünde yapılan bu protesto eylemi, haliyle kamuoyunda infial yaratmış, iktidar ve yandaşlarını doğal olarak büyük sıkıntıya sokmuştur.
O nedenle de Sabah Gazetesi ve bazı yayın organlarında, apar topar, “İYİ Parti’nin savunduğu kişi suç makinası çıktı” başlıklı, ‘zorlama yorumlara’ dayalı haberler yayınlatılmış, bir kamu binasında işlenen ‘insanlık suçunun’ üstü kapatılmaya çalışılmıştır.
Haber niteliği taşımayan sadece yanlı ifadelerle kaleme alınan, kişi hak ve hukuku hiçe sayılarak yapılan karalamalara cevap vermek, hoşnut olduğumuz bir durum olmasa da, hangi amaca hizmet edildiğini bir kez daha gözler önüne sermek açısından muhatap alma zorunluluğu doğmuştur.
Burada söz konusu olan; bir kamu kurumu olan Belediyeye çağrılan bir vatandaşa bilerek, isteyerek ve üstelik planlayarak yapılan saldırıyla öldüresiye dayak atılması olayıdır.
Kişinin daha önce işlediği iddia edilen suç veya suçlarının olması, o an alkollü olup olmaması veya küfürleşmelerin olduğunun ileri sürülmesi gibi uydurulmuş gerekçeler, kamu adına işlenen fahiş bir suçu asla mazur göstermez.
Bütün bunlar bir yana, idam mahkumunu bile hukuk devletinde, kendinizi hakim, savcı veya kolluk gücü yerine koyup linç edemezsiniz.

SORUMLULAR HESAP VERECEK
Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde yaşanan vatandaşa dayak olayı tam bir skandalıdır ve bu skandalın sorumlusu olan başta Başkan Yardımcısı Ercan LEBLEBİCİ ve 3 belediye çalışanı hukuk önünde mutlaka hesap vereceklerdir.
Bizler bu tür suni haberlerle kamuoyunda farklı bir algı oluşturulmasına ve ondan da önemlisi, yargıya müdahale edilmesine asla müsade etmeyeceğiz.
Hüküm cümlelerinden ibaret olan ve amacı belli birileri tarafından kaleme aldırıldığı aşikar yazılarla, mağduru suçlu, suçluları mağdur gibi göstermeye çalışarak, gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyemeyecek, amacınıza da ulaşamayacaksınız.
Ceza hukukunda asıl amaç ‘maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasıdır.’
Belediyede kurulan pusuyla, başkan yardımcısı ve 3 çalışan tarafından öldüresiye darp edilen Engin Dürü adlı taksici esnafı hakkında, Cumhurbaşkanına hakaret, şüpheliler hakkında bir tehdit paylaşımı veya fuhuş suçundan herhangi bir suç kaydı olmamasına rağmen varmış gibi ısmarlama asılsız haberler yaptırmanız, açıkça iftira suçu işleyerek maddi gerçeği gizlemeye çalışmaktır.
Kaldı ki, bir vatandaşla ilgili suç kaydı bilgilerine hangi yetkiyle nasıl ulaşıp, ifşa etmeye çalışmanız da ayrı bir kişi hak hukuk ihlalidir.

MADDİ GERÇEĞİ ÖRTEMEZSİNİZ!
İYİ Parti Hukuk Birimi olarak bizler, sulh ceza mahkemelerine bu gerçekdışı haberlerinize erişimi engelleme kararları aldırmaktan artık sıkılırken, sizler masa başında üretilmiş zorlama yayınlar yapmaktan bıkmadınız.
Daha dün yanlış bir haberle Gemlik’te adeta kamuoyu önünde infaz ederek mağdur ettiğiniz kadın üyemizin sorumluluğunu duymaktan bile imtina etmediniz mi?
Bu art niyetli, gerçekdışı haberleriniz, şüphelileri koruma şekliyle öyle bir hale gelmiş ki; kafasına dikiş atılmış, kemikleri çatlamış, kaburgaları kırılmış, gözleri morarmış, omuzlarında dayak izleri oluşmuş bir şahsın, düşerek kendini sakatladığını iddia edecek kadar komikleşmişsiniz.
Sahi siz hiç bu şekilde düştünüz mü veya düştüğünde böyle vücudunun neredeyse her yeri bu hale gelen bir kişiyi gördünüz mü?
Bizler İYİ Parti olarak demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, bağımsız yargıya müdahale edilmesine asla müsaade etmeyeceğimizi ve her daim maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için çalışacağımızı duyuruyoruz.''denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-BURSA
 

Anahtar Kelimeler: BURSA PARTİ’ YALAN HABER TEPKİSİ!.
 • BIST 100

  1.461%0,29
 • DOLAR

  8,4047% -0,28
 • EURO

  10,1808% -0,94
 • GRAM ALTIN

  506,05% -1,64
 • Ç. ALTIN

  834,9825% -1,64
34° / 15°