Covit 19 Denetimlerinde Ceza Yağdı

Yatağan İlçesinde büyük bir kararlılıkla sürdürülen Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele amacıyla yapılan denetimler hız kesmezken, denetimler esnasında tespit edilen eksikliklerden dolayı ceza yağdı.
Polisiye Haberler 22.10.2020 10:33:00 0

Yatağan İlçesinde büyük bir kararlılıkla sürdürülen Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele amacıyla yapılan denetimler hız kesmezken, denetimler esnasında tespit edilen eksikliklerden dolayı ceza yağdı.

 

  Bilindiği gibi Yatağan İlçe merkezinde kurulan meyve ve  sebze pazarı başta olmak üzere İlçe genenelinde  Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında   alınan tedbirlere uyulup uyulmadığı konusunda büyük bir kararlılıkla denetimler sürdürülüyor. Denetleme yapılan yerler arasında umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil), otogarlar, toplu işçi çalıştıran fabrikalar, personel servisleri, camiler, halısahalar, spor tesisleri, vatandaşların kalabalık halde bulundukları kamuya açık alanlar( Cadde, Sokak, park ve bahçeler ile piknik alanları), berber, kuaför,internet kafe, düğün ve nikah salonları da bulunuyor.

 

Yatağan Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler esnasında maske takmadığı tespit edilen 2 vatandaşa İl Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplamda 2.700 T.L. idari para cezası uygulandı. yine kurallara uymadığı tespit edilen 5 araç sürücüsüne 660 T.L. idari para cezası uygulandı. Ayrıca aranması olan 1 şahıs da yakalanarak göz altına alındı. Gözaltına alınan A.İ.E isimli şahıs hakkında Yatağan Polis Merkezi Amirliğindeki işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

 

Yetkililer ülke genelinde olduğu gibi Yatağan İlçesi genelinde de Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında  alınan tedbirlere uymayan vatandaşlara idari para cezasının yazıldığını belirterek, bundan sonra da alınan tedbirlere uyulmaması halinde para cezalarının yazılmasına devam edileceğinin  bilinmesini istediler.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MUĞLA/YATAĞAN


Anahtar Kelimeler: Covit Denetimlerinde Yağdı
8.2° / 2.9°
 • BIST 100

  5.192%-0,75
 • DOLAR

  18,8046% 0,01
 • EURO

  20,4323% -0,30
 • GRAM ALTIN

  1.166,2% -0,02
 • Ç. ALTIN

  1924,23% -0,02