Elazığ İsmet Paşa İlkokulu’nda OTİS Etkinliği Devam Ediyor

1/B Sınıf Öğretmeni Aynur AKGÜN’ün aynı okul Rehber öğretmeni Serkan YILDIZ ile Okul Tabanlı İzleme Sistemi “OTİS” kapsamında hazırladıkları proje ile farklı etkinlikleri ile dikkatleri çekiyorlar.

Gündem 27.04.2024 09:29:00 0
Elazığ İsmet Paşa İlkokulu’nda OTİS Etkinliği Devam Ediyor

1/B Sınıf Öğretmeni Aynur AKGÜN’ün aynı okul Rehber öğretmeni Serkan  YILDIZ ile Okul Tabanlı İzleme Sistemi “OTİS” kapsamında hazırladıkları proje ile farklı etkinlikleri ile dikkatleri çekiyorlar.

 

1/B Sınıf Öğretmeni Aynur AKGÜN – Rehber Öğretmen Serkan  YILDIZ, hazırladıkları  Okul Tabanlı İzleme Sistemi “OTİS” kapsamında hazırladıkları; Kültür – Sanat - Spor Dostu Okul Projesi faaliyetlerine kapsamında; Tiyatro etkinlikleri ile öğrencilerinde kültürel değerleri yaşarken, öğrenmelerine katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Okul Tabanlı İzleme Sistemi “OTİS” kapsamında hazırladıkları projede; öğrencilerde verilen eğitim sürecinde yarına dönük başarının, salt akademik öğrenme değil, tiyatral bağlamda kültürel değerleri yaşarken, öğrenmelerine katkı sağlanması, nesilden nesile kültür aktarımı didaktik bir tarz dışında eğitim durumları düzenlemekle olur diyen, 1/B Sınıf Öğretmeni Aynur AKGÜN’ün, önceki yıllarda öğrencileri ile kurdukları EKG Derneği Çocuk Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimi veren, halen Erzurum Bahçeşehir Kolejinde “Drama Öğretmeni” olarak görev yapan, üyesi olduğu Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Çocuk Tiyatrosu Genel sanat Yönetmeni  Mahmut YILDIRIM’ın yüreklere dokunan “Meddah” etkinliği ile başladıkları etkinliklerini uluslararası merhaleye taşıdılar…

 

Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği'nin Hollanda Büyükelçiliği dört yılı aşan bir süreçte ile yürüttükleri proje ile 2024 yılında Türkiye ile Hollanda arasındaki dostluk anlaşmasının 100. Yılını kutlama etkinlikler kapsamında Bir asırlık dostluğu unutulmaz kılan etkinlikleri ile yüreklere dokunmaya devam ediyorlar.


1. Dönem Bir asırlık dostluğu unutulmaz kılma adına Hollanda Büyükelçiliği ülkemiz genelinde 100 okula 100 lale soğanı, 100 saksı ve Hollanda Çocuk Edebiyatının seçkin eserlerinden oluşan masal kitaplarını çocuklara göndererek, ülkemizde yaşayan herkesin dostluk anlaşmasının 100. Yılını kutlayan Başkan Çiftçi, devam eden etkinlikleri dahilinde İsmet paşa İlkokulunu unutmadılar.
Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneğinin Hollanda Büyükelçiliği ile birlikte yürüttüğü "Çocuklar Hep Gülsün" projesi kapsamında, Hollanda Çocuk Edebiyatının Andersen Ödüllü yazarı Annie M.G. Schmidt'in dünyaca ünlü masal kitabı "Kedi Kız Minus", Sema Çiftçi Çocuk Tiyatrosu tarafından Çocuk tiyatrosuna çevrilerek Elazığ İsmet Paşa İlköğretim okulunda çocuklarla buluştu.

 

Yoğun ilgi gören oyun çocuklar tarafından ilgiyle izlenerek büyük beğeni topladı. 


Oyun sonunda Hollanda Büyükelçiliği tarafından gönderilen "Lalenin Yolculuğu" adlı hikaye kitapları çocuklara hediye edildi. 


Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneğinin Hollanda Büyükelçiliği ile birlikte yürüttüğü "Çocuklar Hep Gülsün" proje kapsamında sahneledikleri oyunla, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklar için turne yapmaya devam ediyorlar…


Dernek Başkanı Sema ÇİFTÇİ açıklamalarında;


“Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği olarak Hollanda Büyükelçiliği ile 4 yıldır proje yürütüyoruz. Proje kapsamında Hollanda Çocuk Edebiyatının seçkin eserlerini Çocuk tiyatrosuna çevirerek kırsalda kalmış ve henüz doğru çocuk Tiyatrosu izleme şansı bulamamış çocuklara doğru çocuk Tiyatrosu izleme imkanı sunuyoruz. 4 yıl boyunca Pluk ve Kırmızı Çekicisi, Bir Kocaman Eşşek, Bir Aslan İstiyorum, Jip ile Janneke/Beraber Oynayalım mı? adlı oyunları çocuklarla buluşturduk. Oyunları ülke genelinde yaklaşık 100.000  çocuk izledi. Bu yıl projemiz Kedi Kız Minus oyunuyla devam ediyor... 2024 yılında Türkiye ile Hollanda arasındaki dostluk anlaşmasının 100. Yılını kutlayoruz. Bir asırlık dostluğu unutulmaz kılma adına Hollanda Büyükelçiliği ülkemiz genelinde 100 okula 100 lale soğanı, 100 saksı ve Hollanda Çocuk Edebiyatının seçkin eserlerinden oluşan masal kitaplarını çocuklara göndererek, ülkemizde yaşayan herkesin dostluk anlaşmasının 100. Yılını kutlama sürecini başlatmıştık. Bu alanda faaliyetlerimize devam edioruz.” Dedi.


Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneğinin Hollanda Büyükelçiliği ile 4 yıldır yürüttükleri proje doğrultusunda Yüreklere Dokundular.


Minikleri hayata hazırlanmaları sürecinde yüreklerine dokunarak, çevre bilinci kazanmalarına, bizi biz kılan değerleri yaşamalarına; 
Bu süreçte; miniklere; “Sen Değerlisin” mesajını vererek, kişilik gelişimlerine sağladıkları katkı nedeniyle “Harput Sancak Haber” ailemiz adına proje hazırlayan Sivas Görsel Sanatlar ve Kültür Derneği Başkanı Sema ÇİFTÇİ’ye, dernek yönetim kuruluna ve üyelerine, Hollanda Büyükelçiliğine, bu proje kapsamında kendilerine ulaşan hediyelere anlam derinliği kazandırırken, sadece hediyeleri dağıtmakla kalmayan, eğitim sürecinde değerlendirerek, Türkiye ile Hollanda arasındaki dostluk anlaşmasının 100. Yılını kutlama bilincine erişim açısından da öğrencilerine farklı bir gün yaşamalarına eşlik eden değerli tiyatro oyuncularımıza;


Hazırladıkları OTİS proje kapsamında öğrencilerine farklı bir gün yaşatan değerli öğretmenlerimiz Aynur AKGÜN ve Serkan YILDIZ’a haber sitemiz adına binlerce teşekkür ediyor, “İyi ki Varsınız” diyoruz. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ELAZIĞ


38.7° / 26.8°
 • BIST 100

  10771,36%0,29
 • DOLAR

  32,82% 0,04
 • EURO

  35,04% -0,18
 • GRAM ALTIN

  2449,21% -1,62
 • Ç. ALTIN

  4004,66% 0,79