ELMADAĞ BELEDİYESİ ESKİ HALKEVİ BİNASINI RESTORE EDECEK

Elmadağ Belediyesi, tarihi dokuya sahip çıkarak, gelecek nesillere aktarılması ve kültürel mirasın korunması amacıyla restorasyon projelerine ağırlık vermeye devam ediyor.
Ankara 16.10.2020 10:45:00 300 0
 

Elmadağ Belediyesi, tarihi dokuya sahip çıkarak, gelecek nesillere aktarılması ve kültürel mirasın korunması amacıyla restorasyon projelerine ağırlık vermeye devam ediyor.

 

Kentsel ve kültürel değerlere sahip çıkan Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Geçmiş ile geleceği birleştiren belediyecilik anlayışımızla çıktığımız hizmet yolunda, yapmış olduğumuz Projemiz kapsamında, 1940 yılında Halkevi binası olarak inşa edilen, daha sonra 1944’ten 1982’ye kadar Belediye binası olarak hizmet veren, son yıllarda atıl durumda kalan binayı, yapış olduğumuz restorasyon çalışmaları ile en kısa zamanda sizlerin hizmetine sunacağız.” dedi.

 

Başkan Aşkın: “Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra halkımıza açılacak olan Köy Konağımız da, vatandaşlarımız keyifli vakitler geçirirken, anıları gözlerinde canlanacak, tarihin dokusunu hissedecek, çocuklar, çocuk sokağında gönüllerince eğlenecekler.” dedi.

 

Şehirleri geleceğe hazırlama ve yarınları planlama misyonu üstlenen Belediye Başkanı Aşkın: “Köy Konağımız, içerisinde yöresel yemeklerin yapıldığı, tanıtıldığı, tarihi dokuların yer aldığı müzemiz ile Elmadağ’ın tanıtım yüzü olacak. Unutulmamalıdır ki, geçmişi olmayan bir şehrin, geleceği de olamaz.” ifadesinde bulundu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/ELMADAĞ

 

 

artepe ilçesinde kültürel mirasın korunması, tarihi dokuya sahip çıkılarak gelecek nesillere aktarılması amacıyla belediye ekipleri restorasyon projelerine ağırlık vermeye devam ediyor.

 

 

Devler gibi eserler bırakabilmek için karıncalar gibi çalışmak gerekir sözünden hareketle, durmuyoruz…eskiyi yeniliyor yeniyi geliştiriyor, tarihimize kültürümüze sahip çıkıyoruz. Yeni günümüz en güzel hizmetlere vesile olsun

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/ELMADAĞ

 • BIST 100

  1.562%-0,46
 • DOLAR

  7,3646% -0,73
 • EURO

  8,9696% -0,18
 • GRAM ALTIN

  442,45% -0,74
 • Ç. ALTIN

  730,0425% -0,74
6° / -5°