GELECEK PARTİSİ SÖZCÜSÜ SERKAN ÖZCAN;'TÜRKİYE'DE SİYASETİN DENKLEMİ DEĞİŞTİ'

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’ın katıldığı bir televizyonunda yaptığı açıklamalar, partisinin resmi sosyal medya hesaplarında kısa video kolajı halinde yayınlanmasıyla birlikte büyük ses getirdi.
Siyaset 15.11.2021 13:33:00 0

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’ın katıldığı bir televizyonunda yaptığı  açıklamalar, partisinin resmi sosyal medya hesaplarında  kısa video kolajı halinde yayınlanmasıyla birlikte büyük ses getirdi.

 

Bugün Türkiye’de siyasetin denkleminin değiştiğini ve muhalefetin ‘’ SÖYLEM, AHLAK VE MORAL’’ üstünlüğü ele aldığını dile getiren GP sözcüsü Özcan, hükümetin her geçen gün hızla erimekte olduğunu ve bu durumun bir noktada büyük bir kırılmaya dönüşeceğini çok büyük bir rahatlıkla söyleyebileceğini ifade etti.

Beştepe’de Cumhurbaşkanı etrafında kümelenen küçük bir azınlık dışında mutlu olan tek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunmadığını belirten Özcan, sözlerine; ‘’Vatandaşın bütçesini değil, iktidar yandaşlarının bütçesini yöneten bir siyasetle karşı karşıyayız. Bu siyaset sadece kendi yakın dar çevresini mutlu eder, onların dışındaki hiçbir çevrenin mutlu olması söz konusu değil’’ şeklinde devam etti.

İktidara seslenen Serkan Özcan, halkın umudunun artık AK Parti olmadığını ‘’ siz artık bu işi yapamazsınız, bu iş sizden geçti’’  sözleriyle vurgularken, MHP lideri Bahçeli’nin günün sonunda ‘’muhalefet partisi’’ oldukları yönündeki beyanlarının da bu açıdan okunması gerektiğini söyledi ve şunları ilave etti; ‘’ Hayır öyle değilsin! (muhalefet partisi oldukları iddialarını kast ediyor) Hayır, siz iktidarsınız, iktidarın göbeğindesiniz. Bugünkü Türkiye’de yoksulluğun, yolsuzluğun, çürümenin ve ekonomik çöküşün 1. derecede sorumlususunuz.’’

Bir hükümet değişikliğiyle kur ve faizlerdeki mevcut kanamanın hızla ve hemen duracağı belirten GP Sözcüsü Özcan, hiç kimsenin umutsuzluğa kapılmasına gerek olmadığını ve Türkiye’nin insanıyla gerçekten güçlü olduğunu söyledi.

Hükümetin değişmesi durumunda ilk gün olacak şeyin dövizin ve faizin hızlıca geriye düşmesinin yanı sıra Türkiye’nin ülke risk priminin de süratle aşağıya ineceğinin altını çizen Gelecek Partisi Sözcüsü; ‘’Türkiye’nin umudu kendi, insanlarıdır, vatandaşlarıdır, kendi kaynaklarıdır, umudumuz asla kaybetmeyeceğiz’’ dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

 • BIST 100

  1.910%1,61
 • DOLAR

  13,7296% 0,49
 • EURO

  15,5679% 0,38
 • GRAM ALTIN

  787,73% 1,11
 • Ç. ALTIN

  1299,7545% 1,11
12.8° / 7.2°