GEMLİK'TE ESKİ İTFAİYE BAYIRI'NA MERDİVEN KOLAYLIĞI

Gemlik Belediyesi, eski itfaiye bayırında ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir çevre düzenlemesi gerçekleştiriyor

Belediye Haberleri 17.05.2024 18:27:00 0
GEMLİK

Gemlik Belediyesi, eski itfaiye bayırında ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir çevre düzenlemesi gerçekleştiriyor. İlçenin en dik sokaklarından Yedievler Sokak’ta yapımına devam eden merdiven ile mahalle sakinlerinin çarşıya ulaşımı kolaylaşıyor.
 

(GEMLİK) Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kayhan Mahallesi Yedievler Sokak’ta geçtiğimiz Perşembe başladıkları merdiven çalışmasını tamamlıyor. Çevre sakinlerinin istekleri üzerine başlanan merdivenin hafta sonu tamamlanması bekleniyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, merdiven yapımına devam eden belediye ekiplerini ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi aldı. Merdivenin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını dile getiren Başkan Deviren, “otomobillerin bile tırmanırken zorlandığı sokağımızı ulaşılabilir hale getiriyoruz” dedi.

Başkan Deviren şöyle konuştu: “Yedievler Sokak, Kayhan mahallemizi ilçe merkezimize bağlayan önemli bir nokta. Burada bulunan dik yokuş, özellikle yaşlı ve engelli hemşerilerimizin çarşı meydanına kısa yoldan ulaşmasını zorlaştırıyordu. Muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin talepleri doğrultusunda geçtiğimiz günlerde merdiven yapımına başladık. Yaklaşık 50 metre uzunluğundaki merdiven ile mahallemizi çarşı meydanına daha kolay ulaşılabilir hale getiriyoruz. Hayırlı olsun.”

 

ARTUKLU HABER AJANSI-BURSA/GEMLİK


40.4° / 25.7°
 • BIST 100

  11134,1%-0,05
 • DOLAR

  33,09% 0,08
 • EURO

  36,28% 0,27
 • GRAM ALTIN

  2624,05% 0,39
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 0,00