İYİ PARTİ MARDİN İL BAŞKANI AKAR'DAN ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar,  AK Parti hükümetinin açıkladığı 18 gün uygulamaya geçen Koronavirüs ile mücadele kapsamında tam kapanmayı değerlendirdi.
Mardin 30.04.2021 00:28:00 265 0


İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar,  AK Parti hükümetinin açıkladığı 18 gün uygulamaya geçen Koronavirüs ile mücadele kapsamında tam kapanmayı değerlendirdi. 

Akar, açıklanan tam kapanma ile ilgili AK Parti iktidarını "esnaflarımıza ve dar gelirli vatandaşlarımıza ayni ve nakdi destek sunmaya davet ediyorum" açıklamasında bulundu. 

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar şöyle devam etti:
"İYİ Parti'nin TBMM'de önermiş olduğu kapanma sürecinden etkilenecek olan esnaf ve dar gelirli vatandaşlarımıza destek yapılması teklifimiz AK Parti ve MHP'nin hayır oyları ile engellenmiştir." 

EKONOMİ İYİ YÖNETİLSEYDİ, BUGÜN ÇOK DAHA İYİ DURUMDA OLURDUK! 

Akar, "ülkenin kaynakları elzem ve acil olmayan köprüler, havalimanları, otoyollar gibi yatırımlara bir anda harcanmasaydı, Hazine'nin varlıkları iyi yönetilebilseydi, 128 milyar doların akibeti tam anlamıyla bir muamma olmasaydı, Varlık Fonu'na devredilen şirketler  zarar etmeseydi. yapılan  Sehir Hastaneleri  Türkiye kendi yerli ve milli aşısını üretebilseydi, ekonomik tablo simdikinin tam tersi olacaktı. Çok daha iyi olacaktı" şeklinde konuştu. 

BELEDİYELERE VE VATANDAŞLARA ÇAĞRI:


ESNAFA, MUHTAÇLARA VE DAR GELİRLİLERE DESTEK OLALIM! 

"Plansız, programsız yatırıım ve harcamalardan dolayı  malesef ülke  iyi yönetilmediği için millet olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz" diyen Süleyman Akar, açıklamasının devamında "Mardin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere,  10 ilçe belediyesini, 18 gün uygulanacak tam kapanma sürecinde kapalı kalacak  esnaflarımıza ve dar gelirli vatandaşlarımıza ayni ve nakdi destek sunmaya davet ediyorum. Pandemi sebebiyle zaten çok uzun bir süredir mağdur olan esnafımızın ve  vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan ayı ortasında  esnaflarımıza ve dar gelirli vatandaşlarımıza belediyelerimiz, acil olmayan  harcamalarından vazgeçerek, kaynaklarını  vatandaşlarımıza aktarılmaları elzemdir. İmkânı olan tüm vatandaşlarımızı da bu zorlu  süreçte mağdur olan yerel ve küçuk esnaflarımızdan  alışveriş yapmaları için desteklemeye çağırıyorum. Zira dayanışma ile bu zor zamanlar elbette geçecek ve millet olarak sağlıklı bir şekilde bu sürecin üstesinden Allah'n izni ile geleceğiz" dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 • BIST 100

  1.461%0,29
 • DOLAR

  8,4047% -0,28
 • EURO

  10,1808% -0,94
 • GRAM ALTIN

  506,05% -1,64
 • Ç. ALTIN

  834,9825% -1,64
34° / 15°