Katar, GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası 2023'e Davet Ediyor

Bu sezonun Qatar Airways GKA Dünya Kitesurf Turu, serbest stil kitesurf etkinliği ile başlıyor.

Turizm 26.01.2023 08:57:00 0
Katar, GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası 2023

Bu sezonun Qatar Airways GKA Dünya Kitesurf Turu, serbest stil kitesurf etkinliği ile başlıyor.

 

Doha, Katar, 25 Ocak 2023: Qatar Airways GKA Kitesurf Dünya Turu Katar'ın kuzeydoğusunda yer alan Fuwairit Kitesurf Plajı’nda 31 Ocak- 4 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Havada hileler, taklalar ve sıçrayışlarla dolu bu heyecan verici serbest stil kitesurf gösterisini merak eden ziyaretçiler, etkinliği ücretsiz izleyebilecek. Yarışma, erkeklerde dünyanın bir numarası Gianmaria Coccoluto ve kadınlarda Mikaili Sol da dahil olmak üzere dünyanın en iyi kitesurf sporcularını bu yarışmada bir araya getiriyor.

 

Katar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Qatar Airways Group CEO'su Akbar Al Baker konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Küresel Kitesurf Sporları Derneği (GKA) Kitesurf Dünya Turunun Resmi Turizm Ortağı olarak Katar Turizm, GKA'nın sporcularını ve seyircilerini, son teknoloji ürünü bir tesiste düzenlenen inanılmaz bir etkinlikte eğlenmeye davet ediyor. Katar, hızla spor seyahatleri için önemli bir merkez haline gelirken, FIFA Dünya Kupası Qatar 2022™'nin büyük başarısının ardından Visit Qatar GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası 2023'ün Katar'a gelmesinden heyecan duyuyoruz. Bu inanılmaz etkinlik de kazandığımız bu ivmeyi geliştirmeye devam edecek” dedi.

 

Geçen yıl Katar Turizm'in Küresel Kitesurf Sporları Derneği (GKA) Kitesurf Dünya Turunun üç yıllık resmi turizm partneri olmasının ardından Qatar Airways, Kitesurf Dünya Turunun unvan ortağı ve resmi havayolu şirketi oldu.

 

Doha'nın kuzeyinde arabayla bir saatlik mesafede bulunan Fuwairit kitesurf plajı, dünyanın sayılı kitesurf merkezlerinden biri olmaya aday. Geçen yıl Ekim ayında açılan kitesurf’ün rahat yaşam tarzını yansıtacak şekilde tasarlanan tesis, kitesurf için mükemmel koşulları bir ayada sunuyor. Tesis, istikrarlı rüzgarlara, ılık ve sakin bir denize sahip sığ, kapalı bir lagünün hemen yanında beyaz kumların üzerinde yer alıyor. Fuwairit kitesurf plajı, büyük çaplı yarışmalara ve etkinliklere ev sahipliği yapmanın yanı sıra, spora yeni başlayanlardan tecrübeli profesyonellere kadar her tür ziyaretçi için yıl boyunca konaklama ve ders imkanı sunacak.

 

Katar bu yıl, yalnızca Visit Qatar GKA Serbest Stil kitesurf Dünya Kupası 2023 ile kitesurf’ün seçkin isimlerine ev sahipliği yapmayacak; Visit Qatar GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası Finalleri 2023 de yıl sonunda Katar'da gerçekleşecek.

 

GKA Kitesurf Dünya Turu CEO'su Dr Jörgen Vogt yaptığı açıklamada; “GKA Kitesurf Dünya Turu ekibi olarak 2023 sezonunu son derece rekabetçi bir Serbest Stil etkinliğiyle açmaktan ve bunu Katar'daki Fuwairit Kitesurf Plajı gibi yepyeni ve heyecan verici bir konumda yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dünya çapındaki kitesurf hayranları ve etkinlikteki yarışmacılar, turun unvan ortağı Qatar Airways ve turizm ortağı Katar Turizm ile olan yakın ortaklığımızın, birinci sınıf kitesurf yarışmalarının kalitesini artırmaya yönelik başarılı sonuçlar vermeye devam ettiğini bir kez daha görüp deneyimleyecek” dedi.

 

2023'te Katar'da gerçekleşecek diğer önemli uluslararası spor etkinlikleri arasında Beach Pro Tour voleybol finalleri, ATP ve WTA tenis turnuvaları, Katar MotoGP ve Katar Formula 1 Grand Prix yer alıyor. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA


40.4° / 25.7°
 • BIST 100

  11134,1%-0,05
 • DOLAR

  33,09% 0,08
 • EURO

  36,28% 0,27
 • GRAM ALTIN

  2624,05% 0,39
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 0,00