MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÖZCOŞAR'DAN VALİ DEMİRTAŞ'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar,Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulması yönündeki desteklerinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Mardin 7.05.2021 21:30:00 161 0

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar,Artuklu Üniversitesi bünyesinde  Tıp Fakültesi kurulması  yönündeki  desteklerinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan Kararname ile Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Tıp Fakültesine ilişkin verdiği desteklerinden dolayı Vali Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, kendisine teşekkürlerini iletti.

Tıp Fakültesi’nin açılacak olmasının sevinç ve gururunu bir arada yaşadıklarını belirten Vali Demirtaş,  tarım, turizm ve ticaret şehri olan Mardin’in bölgede önemli sağlık merkezi konumuna geleceğini vurguladı.

Yaşanan salgınla ile birlikte sağlık sektörünün öneminin bir kez daha anlaşıldığını dile getiren Vali Demirtaş, “Mardin’imizde Tıp Fakültesi kurulması kararını veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’a, YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç’a, YÖK Genel Kuruluna, süreç boyunca çaba gösteren İlimizin Milletvekillerine, Siyasetçilerine, Artuklu Üniversitesi Rektörüne, Belediye Başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, tüm yerel basın mensuplarına ve Mardinli Hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Mardin’imizin sağlık altyapısını güçlendirme çalışmalarımızı daima sürdürecek ve salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte de canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Alınan kararın hayırlı olmasını dileyen Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, fakültenin şehre kazandırılacak olmanın önemli bir kazanım olduğunu aktararak Vali Demirtaş’a yürütülen çalışmalar konusunda sunduğu desteklerde dolayı teşekkür etti.

Vali Demirtaş’a Rektör Özçoşar tarafından teşekkür plaketi takdim edilmesinin ardından ziyaret son buldu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 • BIST 100

  1.461%0,29
 • DOLAR

  8,4047% -0,28
 • EURO

  10,1808% -0,94
 • GRAM ALTIN

  506,05% -1,64
 • Ç. ALTIN

  834,9825% -1,64
34° / 15°