MİDYAT İLÇESİNDE 23 NİSAN BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

Mardin'in Midyat ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Mardin 24.04.2024 12:23:00 0
MİDYAT İLÇESİNDE 23 NİSAN BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

Mardin'in Midyat ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104. yılı, Midyat'ta büyük coşkuyla kutlandı. Renkli görüntülere sahne oldu.

Vatandaşların yoğun katılımından dolayı Midyat'ta kutlamalar bu yıl Spor Kompleksi sahasında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama programı, yapılan gösterileriler ile devam etti.

 

Düzenlenen törene, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir,  Midyat İlçe Garnizon Komutan vekili Yarbay Yusuf Daşkıran, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gurgah, Ağır Ceza Mahkemesi Ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Meral, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kalender Savaş Ünal, Midyat Sanat Ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Işık, Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Abdurrahim Kaplan, Adalet Ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Atilla Yarış, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Abdulkadir Akyol, diğer ilçe protokol üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, yaptı.

Demir, “ Mustafa Kemal Atatürk “Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir.” diyerek devlet ve toplum yönetiminde, halk iradesinin dışında, bir yönetimin kabul edilemeyeceğini belirtmiştir. 21.yüzyılda da toplumumuz “Milli Egemenlik” ilkesini vazgeçilmez bir yaşama biçimi haline getirerek, onu içten benimseyerek, demokratik yönetimin ilk ve en önemli adımını atmıştır. Gazi Büyük Millet Meclisi bu yüce ülkenin en anlamlı simgesidir.” Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/MİDYAT

HABER;SELAHATTİN EROL


30.2° / 18.8°
 • BIST 100

  10739,60%0,90
 • DOLAR

  32,18% 0,08
 • EURO

  34,97% 0,05
 • GRAM ALTIN

  2515,35% 0,21
 • Ç. ALTIN

  4013,31% 0,00