MUSTAFA SARIGÜL;'MARDİN'E TIP FAKÜLTESİ VE ÜNİVERSİTE HASTANESİNİ BİZ KURACAĞIZ'

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katılımıyla Mardin İktidara Hazırlık Merkezi açıldı.
Mardin 27.01.2021 19:08:00 226 0

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı   Mustafa Sarıgül’ün katılımıyla Mardin İktidara Hazırlık Merkezi açıldı.Partisinin Mardin il Başkanlığı hizmet binasının açılış törenine katılan Türkiye değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,:

 

''Sevgili kardeşlerim; Mardin’e oy toplamaya değil, Türkiye Değişim Partisi olarak sevgi ve güven toplamaya geldim çünkü siyasi mücadelemizi kavga dilinden uzak, sevgi diliyle sürdüreceğiz. Ülkemizi içerde ve dışarda sorunsuz, barış içinde, kardeşlik hukukuyla yönetmek ana prensibimizdir. İktidarı değiştirmek için kavga etmek değil, milletimizi ikna edecek projelerimizle, yönetim tarzımızla, kurucularımızla, il başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, kadın kolları, gençlik kollarımızla ülkemizin her noktasını dolaşacağız. Öfke dili yerine sevgi dilini kullanacağız.

 

Çevre il ve ilçelerden gelen kişilerde birlikte 1,5 Milyon yurttaşımız Mardin'e tedavi hizmeti alıyor fakat Mardin'imizde bu seviyede bir üniversite hastanesi bulunmuyor. Türkiye'mizde 100'ün üzerinde tıp fakültesi varken, Mardin'de olmaması büyük eksikliktir, unutmamak gerekir ki, Mardin ülkemizin 26'ncı büyük şehridir. Buradaki hastalarımız iyi bir üniversite hastanesi olmadığı için başka şehirlere sevk edilmektedir. Mardin'e çok büyük bir kapasitesi olan ciddi bir üniversitesi hastanesi ve tıp fakültesi inşa edeceğiz burada yapacağımız tıp merkezi aynı zamanda Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman'ın bir çok ilçesine de hizmet verecek.''Açıklamasında bulundu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

.

 • BIST 100

  1.485%0,15
 • DOLAR

  7,2121% 0,59
 • EURO

  8,8302% 1,19
 • GRAM ALTIN

  413,50% -0,52
 • Ç. ALTIN

  682,275% -0,52
14° / 3°