Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Bursa’dan gelen misafirlere tarihi mekânları anlattı.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Bursa’dan ilçemizi ziyarete gelen misafirlere eşlik ederek, tarihi mekânlarımızı anlattı.
13.10.2021 12:50:00 0

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Bursa’dan ilçemizi ziyarete gelen misafirlere eşlik ederek, tarihi mekânlarımızı anlattı.

 

Bir tur şirketi ile birlikte Nusaybin’e gelen misafirleri Cumhuriyet Meydanı’nda gören Kayabaşı, kafileyle yakından ilgilendi. Daha sonra kafileyi Dünyanın İlk Üniversitesi Mor Yakup Kilisesi ile Zeynel Abidin Camisi’ne davet eden Kayabaşı, her iki mabetin yanı sıra ilçenin tarihi hakkında da misafirlere bilgilendirmede bulundu.

 

İlçemize gelen misafirlerin birer tanıtım elçisi olduğunu ve memleketlerine döndüklerinde Nusaybin’i anlatmalarını isteyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili: “Nusaybin çok misafirperver bir ilçedir. İnsanlarımız çok sıcakkanlıdır. Rastgele herhangi bir kapıyı açın misafirliğini göreceksiniz. Dünyanın İlk Üniversitesi Mor Yakup Kilisesi ile Hz. Peygamber’in torunlarından Hz. Zeynel Abidin’in mezarı ve onun adına yapılan cami yüz yıllardır kardeşliğin sembolü olarak ilçemizde bir arada hizmet vermektedir. Sizden isteğimiz, memleketinize döndüğünüzde burada gördüğünüz güzellikleri anlatmanız ve bizim gönüllü elçimiz olmanızdır. Sayenizde ilçemize yeni misafirlerin gelmesini bekliyoruz” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/NUSAYBİN

 • BIST 100

  1.509%1,09
 • DOLAR

  9,5507% -0,35
 • EURO

  11,0855% -0,46
 • GRAM ALTIN

  550,53% -1,15
 • Ç. ALTIN

  908,3745% -1,15
19.6° / 8.4°