SARIKAMIŞ RALLİSİ REMED ASSISTANCE ÖZEL ETABI NEFES KESTİ

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi.

Spor 27.02.2024 10:14:00 0
SARIKAMIŞ RALLİSİ REMED ASSISTANCE ÖZEL ETABI NEFES KESTİ

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde Kars’ta gerçekleştirildi. Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi destekleri ile Remed Assistance, Duja Hotels, VST Tour, ICRYPEX, Spor Toto, Salados, Power App ve Fora Araç takip sponsorluğunda organize edilen ralliye, 26 araç ve 52 sporcu katıldı. Sarıkamış Rallisi’nin etaplarında Remed Assistance çekici ve ambulans ekipleriyle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladı.

 

Remed Assistance Özel Etabında Heyecanlı Anlar Yaşandı

Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Yukarı Sarıkamış, Handere ve Kızılçubuk bölgelerinde gerçekleşen yarışlarda, 7 özel etapta mücadele edildi. Çam ormanlarıyla çevrili beyaz örtüyle kaplı Remed Assistance özel etabı, 2. ve 5. etap olarak gerçekleştirildi. 13,9 km uzunluğundaki Remed Assistance özel etabının en iyi derecesini, Castrol Ford Team Türkiye'den Ali Türkkan-Burak Erdener'e aitti. İkinci en iyi dereceyi GP Garage My Team takımından Ümit Can Özdemir- Kutay Ertuğrul yaptı. Üçüncü en iyi dereceyi ise Parkur Racing takımından Kerem Kazaz - Andris Malnieks elde etti.

Etaplarda bazı araçlar parkurdan çıkarak kara saplandı. Remed Assistance etabında ise bir yarış aracı bitiş çizgisinde şarampole yuvarlandı. Yarışın güvenliğinden sorumlu görevlilerin yardımıyla pilotlar araçtan çıkartıldı.

Dereceye giren pilotların özel ödüllerini Remed Assistance Yol ve Konut Asistans Tedarikçi Ağı Müdürü Ender Metin takdim etti. Sarıkamış Rallisi'ni değerlendiren Metin: “Sarıkamış, ülkemizin en güzel kış turizmi merkezlerinden bir tanesi. Ülkemizin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan ve kristal kar markası olan Sarıkamış’ta yarışçıların mücadelesi ve coşkusu görülmeye değerdi. Kar ve soğuk hava şartlarını aşarak etkinliğin marka değeri olması yolunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin ilk ve tek kar ralli şampiyonasında Remed Assistance olarak destek sağlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk.” dedi.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Mart tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Muğla Marmaris’te düzenlenecek olan Ege Rallisi ile devam edecek.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-SPOR SERVİSİ


38.7° / 26.8°
 • BIST 100

  10771,36%0,29
 • DOLAR

  32,82% 0,04
 • EURO

  35,04% -0,18
 • GRAM ALTIN

  2449,21% -1,62
 • Ç. ALTIN

  4004,66% 0,79